Trabzonspor Maçı Öncesi Rizespor Cephesi Akrabalık Bağına Dikkat Çekti


"Taraftarımız takımımıza inansın"
 

- Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır:
"Trabzonspor çok formda bir dönemde ama bizim de kazanmaya çok ihtiyacımız olan bir dönem. Trabzonspor maçını kazanıp yeniden ligde moral bulmalıyız"
- "Sportif çekişmeyi sadece spor alanında tutmalı, yaşamın spordan başka çok daha önemli değerleri olduğunu unutmamalıyız"

Süper Lig'in 7. haftasında yarın Trabzonspor'u konuk edecek Çaykur Rizepor'da kulüp basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, bordo-mavililerin çok formda bir dönemde olduğunu ancak kendilerinin de kazanmaya çok ihtiyaç duydukları bir dönemden geçtiğini belirterek, "Trabzonspor maçını kazanıp yeniden ligde moral bulmalıyız." dedi.

Bakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son 3 haftada aldıkları sonuçları kendilerine yakıştıramadıklarını söyledi.

Herkesin üzgün olduğunu ve ayağa kalkmak için çabaladıklarını ifade eden Bakır, "Taraftarımız takımımıza inansın. Çok çalışan bir takıma sahibiz. Camiayı ve şehri sahiplenen bir futbolcu grubu ile çalışıyoruz. Şanssız bir dönem geçirdik. Alacağımız sonuçlarla taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz." diye konuştu.


- "Her iki şehrin yaşamsal çok sayıda ortak özelliği var"


Bakır, Trabzonspor karşılaşmasının hikayesinin diğer maçlardan çok farklı olacağına işaret ederek, "Trabzonspor maçına çok iyi hazırlandık. Taraftarımızın desteğiyle galibiyete ulaşacağımıza inanıyoruz. Çünkü ligde ilginç sonuçlar dikkati çekiyor. Takımlar inişli çıkışlı grafik sergiliyor. Taraftarımız takıma güvensin ve destek versin. Birlikte güzel işler başaracağımıza inansınlar." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un çok kaliteli bir kadroya sahip olduğunun altını çizen Bakır, şu değerlendirmede bulundu:

"Trabzonspor çok formda bir dönemde ama bizim de kazanmaya çok ihtiyacımız olan bir dönem. Trabzonspor maçını kazanıp yeniden ligde moral bulmalıyız. Rakibimiz ile sportif açıdan yaşanan sıkıntılı süreç aşikar. Elbette sportif açıdan yaşananları unutmayacağız ama iki şehir arasındaki aile bağlarını dikkate alarak tavır belirlemeliyiz. Sportif çekişmeyi sadece spor alanında tutmalı, yaşamın spordan başka çok daha önemli değerleri olduğunu unutmamalıyız."

İki şehrin iç içe olduğunu belirten Bakır, "Her iki şehrin yaşamsal çok sayıda ortak özelliği var. Her 10 evden yarısında akrabalık var. Hareket ve tavırlarımızı sergilerken sorumluluklarımızı dikkatlerden kaçırmayalım. Sahadaki mücadele ve saha dışındaki aile bağları sonsuza kadar devam edecek." şeklinde konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 1 1
  {usertitle}

  Tolz

   5 Ekim 2019 22:02
       

  Bu tür aciklamalar ne hikmetse hep Rize cephesinden geliyor, diger taraftan böyle aciklamalar duymadik görmedik. Biz neyin egri neyin dogru oldugunu gayet iyi biliyoruz bosuna nefes tüketmeyin. Sizden tek istedigimiz su Kontoslari yenin baska bir istedigimiz yok, sezon sonu düssek de önemi yok ne pahasina olursa olsun su Kontoslari yenin. Ölümüne mücadele bekliyoruz Baskanindan tutun malzemecisine kadar....

 2. 0 1
  {usertitle}

  Mapavrili

   6 Ekim 2019 14:53
       

  DOĞRUDUR

  AKRABALÌK VARDÌR

  AMA NEDEN HEP

  BU AKRABA BÌZE DÙŞMANÇA DAVRANÌYOR

   

     ARTÌK BÌZÌM YÒNETÌÇÌKLER

  TRABZON GÙÇLÙ BÌR TAKÌMDÌR DÌYE

  AÇÌKLAMALAR YAPAÇAĞÌNÌZA

  SÌZ NEDEN GÙÇLÙ DEĞÌLSÌNÌZ

  DAHA DÙN BAŞTA TRABZON BAŞTA OLMAK ÙZERE BÌZE AMELELÌK ETMEYE GELMÌYORLARMÌYDÌLAR

  BÌZ NEDEN DAHA GÙÇLÙ DEĞÌLÌZ

  ORDA BAZÌLARÌ HALA O EZÌKLÌKLERÌNÌ

  ÙZERLERÌNDEN ATMÌŞ DEĞÌLLER

  BÌZ HEP GÙÇLÙYÙZ AMA  MAALESEF BAŞÌMÌZA GETÌRÌLEN NAFÌLE LER YÙZÙNDEN RÌZEMÌZÌN BÙYÙKLÙĞÙNÙ ANLAYAMADÌLAR

   

  GÙZEL BÌR ATA SÒZÙ VARDÌR

  UFAK LAR BÙYÙKLERÌ YÒNETEMEZLER

  MAALESEF BÌZÌM YÒNETÌCÌLERÌMÌZ

  HEP UFAKLAR OLMUŞTUR