Hakkı Kurt ;” Rizespor Bizi Gurbette Üzüyor!”


 


Hakkı Kurt ;” Rizespor Bizi Gurbette Üzüyor!”

Rizeli iş insanı Hakkı Kurt, Çaykur Rizespor’un son haftalarda aldığı kötü sonuçlardan dolayı gurbette yaşayan bir Rizeli olarak çok üzgün olduklarını söyledi.

Rize Kalkandereli olan Hakkı Kurt, ilk ve ortaokulu Rize’de okuttuktan sonra öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştı.

Yaklaşık 30 yıldan buyana Antalya’nın Alanya ilçesinde inşaat sektöründe hizmet veren Hakkı Kurt, Çaykur Rizespor’un Alanyaspor deplasman maçlarını kaçırmadığını ifade ederek ; “ Maalesef bu sezon alınan sonuçlardan dolayı memleketimin takımı Rizespor bizi üzüyor. Ben 30 yıldır bu ilçede yaşıyorum. Başta Alanya olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinde inşaat sektöründe hizmet veriyorum. Memleketim Rize bir başka ve memleket özlemi beni her ay baba ocağı Rize’ye gönderir. Bizler gurbette gerçek Rize milliyetçisiyiz. Rizeli Dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgisi benim en büyük tutkumdur diyebilirim. Reis'in yurt içi ve özellikle yurt dışı seyahatlerinde hep yanında bulunmaya ve ona destek olmaya gayret ederim. Bu sezon Rizespor bizi erkenden üzmeye başladı, inşallah kısa zamanda takım toparlar ama işimiz zor gibi. Benimde Kalkandere’den hemşerim olan İsmail Kartal hoca verimli olamadı. Başkan Hasan Kartal biran önce hoca konusunda radikal bir karar alması Rizespor’un menfaati yönünde bence iyi olacak gibi gözüküyor” dedi.

Alanyaspor Başkanı ve yönetiminin özellikle transfer döneminde ders niteliğinde çalışmalar yaptığına dikkat çeken Rizeli iş insanı Hakkı Kurt; Ben uzun yıllar burada yaşıyorum. Alanyaspor yönetimi ile çok sıkı bir dostluğum var. Alanyaspor yönetimi yaklaşık 40 kişiden oluşuyor ve bu rakamın yarısı olan 20 kişi eski futbolculardan kurulu. Bu isimlerden birçoğu Alanyaspor için yıl boyu dünyanın her yerinde maç izleyip, oyuncu beğenen isimlerden kurulu. Alanyaspor’un transferde nokta atışı bence bu isimler üzerinden geçiyor. Yönetim Başkan Hasan Bey başta olmak üzere hepsi toptan anlayan kişiler ve gerçek Alanya sevdalıları. Her hafta yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında halı saha maçları var. Deplasmanlarda tüm yöneticiler kafilede yer alıyorlar, takımlarını hiçbir deplasman maçında yalnız bırakmıyorlar. Maalesef memleketimin takımı Alanya deplasman maçına çok az sayıda yönetici ile geliyor. Keşke tüm yöneticiler gelse, takımın yanında olsa benimde misafirim olsa idiler. Başka Rize’miz yok, başka Çaykur Rizespor’umuz yok. Bu takıma sahip çıkalım, gurbette benim gibi yaşayan binlerce Rizeli var ve bizler alınan sonuçlardan dolayı çok üzülüyoruz. Bu şehir çok daha iyi yerlerde olmalı” cümlesini kullandı.

(Büyük halini görmek için fotoğrafa tıklayınız)

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar