Rizespor'un Borcu Eridi! ..


Çaykur Rizespor'da 90. olağan mali genel kurul yapıldı
 
 

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, kulübün toplam borcunun yaklaşık 94 milyon lira olduğunu söyledi.

Kartal, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 90. mali genel kurulda yaptığı konuşmada, yaklaşık bir yıldır başkanlık yaptığını, sıkıntılı ve zor günler geçirdiklerini belirtti.

Yeşil-mavili takımın istedikleri yerde olmadığını vurgulayan Kartal, "Çok daha iyi yerlerde olabilirdik. Elbette başarısızlığın sorumlusu bizleriz. Ne yanlışımız ve doğrumuz var, bunları biliyoruz. Tüm yönetimdeki arkadaşlarımız ve taraftarlarımız ile bir bütün olarak çalışıyoruz. Daha iyi yerlerde olacağımıza inanıyorum." dedi.

Kartal, mali genel kurulların seçimli genel kullardan çok daha kıymetli olduğuna dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mali disiplini olmayan bir kulübün ne duruma düştüğünü çok iyi biliyoruz. Türkiye'de örnekleri çok. Çok taraftarı olan kulüpler bir yere toslayarak düşme seviyesine gelmiştir. Devletten beklentilerle kurtuluşa ereceğini düşünen kulüpler var. Bu böyle olmamalı. Kulüpleri bizler yönetiyorsak düzgün yönetmeliyiz. Mali disiplini elden bırakmayacağız. Sportif başarıyı da belli bir noktaya getirmeliyiz. Sportif başarımız yok. Geçen sene yakaladığımız çıkışı bu sene yakalayamadık ama çok şey de kaybetmedik. Önümüzde uzun bir yol var. Çalışacağız."

 

- "Geçen yıl devraldığımız borçtan iyi durumdayız"


Devraldıkları borcu aşağı çektiklerine işaret eden Kartal, "Geçen yıl devraldığımız borçtan iyi durumdayız. Sanırım bir iki yıl içerisinde düzgün bir şekilde yönetilirse Rizespor borçsuz bir kulüp haline gelir. Borçsuz bir kulüp, kendi gelirleri ile yönetilebilir. Transferlerde yanlış yapılmazsa kulüp kendi kendine yönetilebilir." ifadelerini kullandı.

Kartal, kulübün toplam borcunun yaklaşık 94 milyon lira olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

"Borçlar arasında 11 milyon liranın üzerinde alacağım gözüküyor ama ben bunu kesinlikle almayacağım. Kulübe bağışlayacağım. Bir önceki başkanımız Metin Kalkavan Bey'in 18 milyon lira alacağı var. Kesinlikle bu parayı bizden hiçbir zaman istemedi. Ben kendisinin de bu alacağı hakkında yorum yapamam ama onun Rizespor sevgisini biliyorum. Benim için en büyük şeref ve mertebe bu kulübe başkanlık etmektir. Kesinleşen alacaklarımız yaklaşık 16 milyon lira. Bakıldığında 78 milyon 310 bin lira borç gözüküyor ama ben ve alacağı olan birçok kişi alacağını bu kulübe bağış yapacaktır. Bağışları düştüğümüzde kulübün yaklaşık 40 - 45 milyon civarında ödemesi gereken bir borcu gözüküyor."

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  saldıray

   23 Şubat 2020 18:29
       

  hay ağzına sağlık başkan yıllardır dediğimizi kendi ağzın ile söyledin transferde yanlış yapılmaz ise kulubün borcu kalmaz dedin eeeeeeeee bu sene sezon başında alıpta devre arasında geri gönderdiğin 7 oyuncu ve tabikide yanlışlıkla kardeşini transfer ettiğiniz scepoviçin hesabını kim verecek bu yanlış transferlerin maliyetinden acaba o çok muhterem ismail kartal sorumlumu eğer sorumlu ise ismail kartalın hesabına düşen ödemeyi ankara bizzat kendimi yaptı bu adamın arkasındaki bay veya bayan kimdir bu soruların cevabını vereceksin başkan ya bu dünyada veya öteki dünyada sonuçta başkan olarak çaykurrizesprda senin adın yazıyor bu taraftardan helallik alırken bu söylediklerimiz aklından çıkmasın haaaaa birde puan tablosuna ve önündeki maçlara bir gözat .bugunki kurul senin için bir fırsattı hoca konusunu açabilir gönderemiyorum deyip işin içinden çıkabilirdin her kimki bu adamın haksız yere arkasında ise allah belasını tez zamanda versin

 2. 0 0
  {usertitle}

  Ertan

   28 Şubat 2020 14:16
       

  Amaç zaten sportif başarı değil kulübün yada Rizespor AŞ nin borcunu temizlemek kimseyi kandırmaya hakkınız yok. Sizin için rizesporun ttf 1. Ligde veya süperligde olmasının bir önemi yok borcu olmasın yeter

Yorum Yapın