Çaykur Rizespor'da birlik ve dayanışma yürüyüşü gerçekleştirildi


Çaykur Rizespor'da birlik ve dayanışma yürüyüşü gerçekleştirildi

- Kulüp başkanı İbrahim Turgut:
- "Dürüst, ilkeli bir sezon geçireceğiz inşallah. Birlik içerisinde olursak daha güçlü, daha hızlı basamakları çıkacağımıza inanıyorum"

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da, yeni sezon öncesi birlik ve dayanışma yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüş öncesi Çaykur Rizespor Mehmet Cengiz Tesislerine gelen Rize Valisi Kemal Çeber, kulüp Başkanı İbrahim Turgut ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet görüşmesi  yaptı.

 

Görüşme ardından konuşan Rize Valisi Kemal Çeber, Rize’nin en önemli figürlerinden bir olan Çaykur Rizespor’un yanında olduğunu göstermek adına her sezon olduğu gibi kulübümüzü ziyaret ettik diyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

“ Takımımızın yanında olduğumuzu hocamıza ve Başkanımıza hissettirmeye gayret ettik. Takımımızın başında sadece futbolcu değil, gerçek efsanelerden biri olan Bülent Korkmaz var. Başkanımızda bu şehrimizin yetiştirdiği bir evlat. Önceki başkanlar Rizeliydi ama daha çok Rize’de yaşayan başkanımız çok olmamıştı. Yönetim de görev yapanlarda hepsi bu şehirde yaşayan insanlar. Rizespor’un yeri süper lig. 6 kez düştük çıktık, busene de amaç başarı. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Biz Rizespor’un yanındayız. Yeni sezonda hocamıza, takımımıza, başkanımıza başarılar dilerim” dedi.

Çaykur Rizespor teknik direktörü Bülent Korkmaz ise;” Şehrin ileri gelenleri burada olması çok güzel. Onların desteği çok önemli. İyi zamanlarda birlik beraberlik içinde oluyoruz ama önemli olan zor dönemde bu birlik beraberlik olsun, işte o zaman biz hedefe ulaşırız” ifadesini kullandı.


  

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da, yeni sezon öncesi birlik ve dayanışma yürüyüşü gerçekleştirildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda kulüp başkanı İbrahim Turgut öncülüğünde başlayan yürüyüşe, kurum müdürleri, sporcular ve taraftarlar katıldı.
Yürüyüş öncesinde dev ekranda, yeşil-mavili ekibin yeni sezon formaları tanıtıldı. Ardından başlayan birlik ve dayanışma yürüyüşü, Atatürk ve Cumhuriyet caddelerince devam ederek 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.
Yürüyüş sırasında takımları lehine slogan atan taraftarlar, meydanda bir süre horon oynadı.
Kulüp başkanı Turgut, birlik ve dayanışma yürüyüşünün bir başlangıç olduğunu söyledi.
Sportif başarıdan daha değerli olgular olduğunu vurgulayan Turgut, "Sportif başarının üzerinde sloganımızı birlik ve beraberlik olarak belirlemiştik. Birlik ve bütünlüğümüzü perçinleyecek bir hareket gerçekleştirmek istedik ve şehri ortak paydasında bir araya getirmeye çalıştık." dedi.
Turgut, etkinliğe katılımdan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Bugün taraftarımız ile keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdik. Artık lig başlıyor. Dürüst, ilkeli bir sezon geçireceğiz inşallah. Birlik içerisinde olursak daha güçlü, daha hızlı basamakları çıkacağımıza inanıyorum." diye konuştu.
Yürüyüşe katılan Ali Yaşar Er ise uzun zamandır bu denli coşkulu bir Çaykur Rizespor dayanışması görmediğini kaydederek, "Çok heyecanlıyım. Birlik ve bütünlüğümüzü bozmazsak hedeflediğimiz yere en kısa sürede varacağımıza inanıyorum. Yeter ki herkes elini taşın altına bir parça da olsa koysun. Bu yükü birlikte kaldıracağız." ifadelerini kullandı.

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   9 Ağustos 2022 18:15
       

  gurur duydum hepinizle işte birlik olacağız ve hakettiğimiz yere geleceğiz şimdi yönetim ve ileri gelenler ellerini çabuk tutup takımın eksiklerini acil tamamlamaları lazım

 2. 0 0
  {usertitle}

  rizeli

   11 Ağustos 2022 13:11
       

  ne yürüşü bu küme düşme sevinç yürüyüşünü utanmıyormuşuz sokağa cikip yürümeye

Yorum Yapın