Mustafa Çilingiroğlu ; AİT OLDUĞUMUZ YERDEYİZ

 
Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çilingiroğlu, 1.lig’de yaşadıkları şampiyonluğun çok değerli olduğunu söyledi.
GURUR VERİCİ BİR DURUM
 
Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Çilingiroğlu, yaşanan şampiyonluk sonrası özel açıklamalarda bulundu. Sezon boyunca emeklerinin karşılığı olan Süper Lige yükselme sevincini aldıklarını söyleyen Çilingiroğlu; “Futbol olarak çok keyifli bir futbol ortaya koyamadık ama bu kadar çekişmeli bir ligde son haftada yaşadığımız bu şampiyonluk sevinci her şeye değdi” ifadesini kullandı. Çilingiroğlu şunları söyledi; “Kendi adıma gurur verici ve bir o kadar da heyecanlı bir sezon oldu. Gençlik yıllarında altyapıda futbol oynadım. Ç.Rizespor’umuz bir yılı doldurmadan yeniden Süper Lige çıkma başarısını gösterdi. Sezona bakıldığında başladığımız noktadan son haftaya kadar futbol keyfini çok aldığımız maçlar fazla izlemedik.
AİT OLDUĞUMUZ YERDEYİZ
 
Futbol adına keyif alamadık. Çekişmeli bir lig oynandı. Ligin ilk yarısı farklı, ikinci devre farklı sonuçlar oldu. İlk devre açık ara önde olan takımlar inişe geçti, hatta play-off potasına son maçta girdi diyebilirim. Samsunspor çok önce Süper Lige çıkmayı garantiledi, Rizespor'umuz ise son maçta Süper Lige çıktı. Yeni sezonda ait olduğumuz ligde yani Süper Ligde olacağız. Bir futbol sever olarak, bir yönetim kurulu üyesi olarak benim ilk arzum iyi futbol ve centilmenlik olacak. TFF 1.Ligde gerçekten zor şartlar var. Diğer takımlar da emek verdiler. Emeklerin karşılığını alanlar var, alamayanlar var. Maçlarda görev alan hakemlere de başarılar diliyorum.”
 
BODRUM MAÇI KIRILMA MAÇI OLDU
 
 
Çilingiroğlu şöyle devam etti; “Sezon boyunca umutsuzluğa kapılmadım. Bu ligde çok puan kaybı oldu, her beraberlik tüm takımlar için puan kaybı demek. Biz de çok berabere kaldık ama ben kendi adıma hiç umutsuzluğa kapılmadım. Bizim kadromuz çok iyi bir kadroydu. Kırılma maçı olarak Bodrumspor deplasman maçını diyebilirim. Son dakikalarda bulduğumuz gollerle 2- 1 galip geldik. O maçta benim ümidin şampiyonluk adına çok daha yeşerdi. Gelinen noktada o maçtan sonra çıkışa geçtik ve son olarak kendi sahamızda bize lazım olan bir puan ile Süper Lige yeniden dönmüş olduk.”
 
BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANIYORUM
 
“Rizespor’da yaşanan şartları gözden geçirirsek başarılıyız diyebilirim” diyen Çilingiroğlu, “Çok köklü kulüpler şimdileri çok daha alt liglerde mücadele ediyor. Biz düştüğümüz sezon toparlandık ve başarılı olduk. Tabi ki süper ligin katma değeri çok yüksek. Bu sezon Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri olarak kurumsal bir yapı altında başarılı olduk. Dediğim gibi bu sezon yaşanan başarıda başta Başkanımız İbrahim Turgut olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarım, sahada mücadele veren futbolcu kardeşlerim, taraftarlarım sayesinde oldu. Aynı şekilde yeni sezonda mücadele vereceğimiz süper lige hazırlanırsak Süper Ligde de başarılı olacağımıza inanıyorum.
TRİBÜNLERİ DOLDURMALIYIZ
 
Sadece sportif başarıya inanacağız, başka bir sebep görmüyorum. Buna basının da katkısı var. Taraftarımız geçmiş döneme bakıldığında sayısı artmadı maalesef azaldı. Aslında herkeste bir Rizespor sevgisi var. Ben bunu şöyle yorumluyorum. Fanatik taraftarı olan bir seçme var, partisinin mitingine gitmiyor ama sandığa gidiyor. Ben böyle görüyorum. Rizespor sevgisi çok doruklarda ama tribünlere gitmiyor. Bunun sebeplerini iyi araştırmak lazım, analiz yapmak, ilgilenmek ve çözüm bulmak gerekiyor. İnşallah süper ligde yeni sezonda taraftarımız o koltukları dolduracaktır diye düşünüyorum.  Bu sezon yaşanan şampiyonlukta herkesin emeği çoktur.
GÖZTEPE’Yİ ÖNDE GÖRÜYORUM
 
Şampiyonlukta emeği geçenden Allah tan razı olsun. Olumlu eleştiriye kimse kızmasın. Doğruyu bulma adına mücadele etmeliyiz. Kişisel değil, Rizespor’un menfaati, Rize şehrinin menfaati için mücadele etmeliyiz. Böyle olursa başarı artarak gelecek, ben buna canı gönülden inanıyorum” ifadelerini kullandı. Samsunspor ve Rizespor’un ardından 3.takım olarak play-off’lardan Süper Lige kim çıkar derseniz? Ben Göztepe takımını daha şanslı görüyorum. Tabi ki hak eden iyi futbol oynayan bir takım gelecek. Bana göre biraz daha futbol adına Göztepe takımını önde görüyorum. Dediğim gibi 3. Takım kim olur? Hak eden gelsin diyeyim.
 
 
DOĞRU ADIMLAR ATTIK
 
“Ben Rize’nin bir köyünden çıkmışım. Memurluk hayatı sonrası ticarete atıldım. Rizespor yönetiminde ilk sezonda bu şampiyonluk sevinci yaşamak çok güzel bir duygu. Bana daha önce yazdığınız kitapta yer verdiniz. Benim dedem eski çay kahvecisi idi. Memurluk sonrası ticari hayatımda doğru adımlar attığıma inanıyorum. Bugün geldiğim noktada kahve sektöründe dünyada üç kıtada hizmet veren bir markamız oldu. Ç.Rizespor kulübünde sezon öncesi bana bu görevi veren büyüklerime teşekkür ediyorum. Yeni sezonda süper ligde inşallah çok daha güçlü bir Ç.Rizespor izleyeceğiz” ifadesini kullandı.

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın