ORHAN OVACIKLI:" BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM"

 

Ç.Rizespor’lu Orhan Ovacıklı, hafta sonu oynanacak olan K.Erciyesspor maçı ve gündemle ilgili basın toplantısı düzenleyerek, gazetecilerin sorularına cevap verdi.

 

Yeşil-Mavili takımın Rize kökenli savunma oyuncusu Orhan Ovacıklı, merak edilen bir çok konuya açıklık getirirken, şu ifadeleri kullandı;

 

“İç Sahada İlk Galibiyeti Erciyes’ten Almak İstiyoruz”

 

“ Sivasspor galibiyeti ve hafta içi kupa maçından aldığımız tur bileti bize iyi bir moral oldu. Oyunumuzu geliştirmek açısından maçlar oynandıkça daha iyi performanslar ortaya koyuyoruz. Sivas’tan zor bir galibiyet aldık. Şimdi Erciyes maçına odaklandık. Erciyesspor iyi bir takım, çok çabuk oyuncuları var, kontratağa iyi çıkan bir takım. Gereken önlemleri aldıktan sonra iç sahada ilk galibiyetimizi Erciyesspor’dan almak istiyoruz”

 

 

“Eksiklerini Hissedeceğiz”

 

“ Takım arkadaşlarım Ümit, Kağan, Liban ve Kıvanç’ın sakat ve cezalı duruma düşmesi elbette önemli. Sonuçta 11 kişi ile sahaya çıkacağız ve kadromuzda oldukça geniş. Biz elimizden geleni yapacağız, onların olmayışı elbette hissedeceğiz, fakat bu maçta kim oynarsa oynasın elinden geleni fazlasıyla yapacaktır”

 

 

“ Hedefim Milli Takım”

 

“ Geçen sene son 6 maçta oynama şansını buldum. Ben o maça kadar her hafta çalışmalarıma devam ettim, kendimi hazır tuttum. Uğur hocam bana şans verdi, bende gelen şansı iyi değerlendirdim. Bu sezon da Mehmet hocamızda şans veriyor, elimden geleni yapmayı çalışıyorum. Geliştirmem gerekken taraflar var. İşin savunma yönünü yapmaya çalışıyorum, yapıyorum da. Hücum da gol ve asist anlamda eksiklerim var. Sonuçta defans oyuncusuyum, ilk görevim defansif vazifelerimi yerine getirmek. İlerleyen haftalarda takımıma skor anlamında gol ve asist yapmak istiyorum, inşallah onlarda olacak. Benim bu istikrarımın üstüne koyarak devam ettirmem durumunda Milli takıma çağrılmamı tabi ki beklerim. Herkesin istediği, hayalini kurduğu şey Milli takımdır, benimde hedefim Milli takımda oynamaktır”

 

 

“ Başkanım Bana Güvendi”

 

“Başkanıma teşekkür ediyorum. Bir alt ligden ben Rizespor’a geldim. Bana Başkanım çok güvendi, kendisine teşekkür ediyorum, elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Metin başkan sezon başı beni yanına çağırarak konuştu. Maddi açıdan ben buraya ilk geldiğimde attığım sözleşmeye sadık kalmaya çalıştılar. Ben memnunum. Performansım artıkça, Başkanımız en iyisini bana ve diğer takım arkadaşlarıma elbette verir”

 

 

“İyi Bir Lua, Takımı Sırtlar”

 

“ Lualua’yı takım olarak çok seviyoruz. Çok eğlenceli bir insan. İyi bir Lua, takımı sırtlar. Onu aramızda görmek elbette isteriz, ama o hocanın tasarrufu. Bunada saygı duyarım. Dediğim gibi sanırım hocamız istediği tasarrufu ondan almadı. Biz aramızda görmek isteriz, hocanın kararı ona da saygı duyarız”

 

“Mustafa Denizli’nin Yeri Ayrı”

 

“Öğrenmeye çok meraklıyım. Bundan önce Rizespor’da Engin Korukır, Mustafa Denizli, Rıza Çalımbay, Uğur Tütüneker ve Mehmet Özdilek’le çalıştım ve hepsinden çok şeyler öğrendim. Hepsi çok değerli hocalar, klasını, rüştünü ispat eden teknik adamlar. Tabi ki Mustafa Denizli’den öğrendiğimiz bir çok şey oldu. Bizim doğru bildiklerimizin çoğu yanlıştı. O çok farklı bir insan. Onu ayrı bir yere koyuyorum. Mehmet hoca’nın kazanma hırsı bize ayrı bir motive ediyor. Kazanmayı çok isteyen, asla bulunduğu yerden yetinmeyen bir insan. Biz onun bu isteğini sahaya yansıtırsak, çok daha iyi yerlere geleceğimizi umut ediyorum”

 

 

“Taraftar Nerede?”

 

“ Benim burada üçüncü senem. Gelen taraftarlara teşekkür ediyorum. Benim sitemim maça gelmeyen taraftarlara. Ben sadece Şampiyonluk maçı Ankaragücü karşılaşmasında sahamızı dolu gördüm. İnşallah bu hafta sonu Erciyes maçında stadımız dolar. Kendilerine galibiyet hediye etmek istiyoruz”

 

“Alt yapıda Yetenekli Oyuncular Var”

 

“Alt yapıda çok yetenekli, istekli, öğrenmeye arzulu futbolcu kardeşlerimiz var. Bayram, bunlardan biri. Kupa maçında şans buldu ve bence bununla yetinmesin, daha çok çalışıp, o formayı alsın. Ben bir Rizeli olarak çok istiyorum alt yapıdan bir çok oyuncunun A takıma çıkarak bu takımın bir parçası olmasını”

 

HABER: SELİM DENİZALP


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın