“Transferde Rizespor bence sınıfta kaldı”


 


“Transferde Rizespor bence sınıfta kaldı”

Çaykur Rizespor’da uzun yıllar forma giyen ve takım kaptanlığı görevini yürüten Kürşat Duymuş’tan eski takımı ile ilgili çarpıcı tespitler geldi.

Rizespor için söylenecek çok şey var. Geçen sene önemli bir çıkış yaptı. Yaptığı transferler nokta transferlerdi. 7-8 tane yeni oyuncu oynadı. Uyum sürecini erken atlattılar. Okan Hoca’nın ekstra katkıları vardı. Herkes ligden düştü derken, düşmeyle ilgili sıkıntı yaşamadı. Rizespor düşme hattından erken çıktı. Gelecek senenin planını daha iyi yapar diye düşündüm. 3 aya yakın bir süre vardı. Oyuncu seçmek, araştırma yapmak açısından bir avantaj olur diye düşünüyordum. Rizespor’un bir hastalığı var. Transferleri kampın son günlerine denk getiriyorlar.

Bu sene de öyle oldu. Lehine olan süreyi iyi kullanamadılar. Yaptığı transferleri çok iyi bulmuyorum. Vedat’ın yeri halen dolmadı. Defansta oyuncular değişiyor. Transferde Rizespor bence sınıfta kaldı. Rizespor’un önümüzdeki 5 haftada zorlu maçları var. 2-3 tanesini kaybederse düşme sıkıntısı yaşar diye düşünüyorum. Geçen sezonki performansla bu seneki performansla kıyaslanınca kötü bir durum var. İsmail Kartal ile tam uyum sağlanamadı bence. Daha heyecanlı ve agresif futbolcu ister Rizespor taraftarları. Bence cesaretli futbol oynatmıyor. Aykut Kocaman gibi yenilmeyip, kontra futbol deneyen bir yapısı var. Rizespor iç sahada bunu kabul edemez. Özellikle deplasman maçlarında da beklentileri karşılayamıyor Rizespor.

”Yöneticilik yapmak gibi bir planım var”

Futbola hizmet etmeyi düşünüyorum. Yöneticilik yapmak istiyorum. Futbolun içinden gelen insanlara yönetimlerde bir türlü yer verilmiyor. Bunu da hayretle karşılıyorum. Yönetici pozisyonunda olan insanların paraları olabilir. Ama bizim 25 senelik bir deneyimimiz var. Bunu parayla satın alamazsın. Yöneticilerin bu deneyimlerimizden faydalanması gerekiyor. İşin özeti; herkes verdiği parayı gideceği zaman istiyor. Kimse kulübe hayrına para vermiyor. Bizim gibi insanların yöneticileri yönlendirmesi gerekiyor. Sadece kendim için demiyorum. Futbolun içinden gelen insanlar yönetimlere sokulmuyor. Benim hedefim yöneticilik yapma hedefim var. Antrenörlük açısından da ayrıca B diplomam var. A için başvuru yaptım, sonucunu bekliyorum.

Yöneticiler para almıyor kulüpten. Benim mali açıdan bir talebim yok. Antrenörlük ve sportif direktörlük yapsan para kazanırsın. Ama ben yönetimde olup bilgilerimi aktarmak istiyorum. Asbaşkanlık olur ya da yönetimde bir görev olabilir.

AJANSSPOR ÖZEL HABER / Emrah KARALİNÇ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  osman daloğlu

   22 Şubat 2020 21:01
       

   RİZESPORU YÖNETMEYE ÇALİŞANLAR DİKKAT kürşat ta uzak diyarlardan herşeyi tam ısabetle eksizsiz görmuş ama bizimkiler at gözluğu takmiş vaziyette daha sonralari görecekler rizesporumuz düştukten sonra görürler. bu korkak hocayla bu iş olmaz samidyo yu sattikmi sahi nerede   bu b oku yapiyorsanız doğru yapin yapmassanız insanlari oyuncak yapmayıp bir yorum yaptım gayet düzeyli yayınlamadınız o zaman ne diye yorum yazdırıyorsunuz millet sizin oyuncağinızmi. bu işi adam gibi yapin

   

Yorum Yapın