RİZE'DE MİLLİ MAÇ HEYECANI YAŞANACAK!..

A Milli Takımı gruptaki beşinci maçında 3 Nisan Çarşamba günü saat 16.00'da Rize'de Karadağ'ı ağırlayacak. ..

A MİLLİ KADIN HENTBOL TAKIMI RİZE’DE KARADAĞ MİLLİ TAKIMI İLE KARŞILAŞACAK..

A Milli Kadın Hentbol Takımı, Karadağ ve Sırbistan maçı hazırlıkları başladı
2024 Avrupa Hentbol Şampiyonası 6. Eleme Grubu'ndaki Karadağ ve Sırbistan maçlarına hazırlanan A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın, A2 Milli Kadın Hentbol Takımları ile Ankara'da yürüteceği hazırlık kampı başladı.
Ankara Cemal Kütahya Kamp Eğitim Merkezi'nde toplanan A Milli Takımımız, 30 Mart 2024 tarihinde ise Karadağ müsabakasının oynanacağı Rize'ye gidecek. 
A Milli Takımımız, gruptaki beşinci maçında 3 Nisan tarihinde Rize'de Karadağ'ı ağırlayacak. Rize Yenişehir Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma, TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak.
Karşılaşma oynanacağı Rize Yenişehir Spor Salonu'nda 2 Nisan Salı günü saat 15.30'da bir basın toplantısı düzenlenecek. Başantrenör Costica Buceschi, A Milli Kadın Hentbol Takımı kaptanı Betül Yılmaz ve oyuncusu Aslı İskit Çalışkan katılacağı basın toplantısı THF Youtube Kanalı'ndan canlı olarak yayınlanacak.
6. Eleme Grubu'ndaki son maçını ise A Milli Takımımız, 7 Nisan tarihinde deplasmanda Sırbistan ile oynayacak. Zrenjanin kenti Kristalna Dvorana salonunda oynanacak karşılaşma TSİ 19.00'da başlayacak ve TRT Spor Yıldız'dan canlı olarak yayınlanacak.
A Milli Takımı Aday Kadrosu: 
Kaleci: Merve Erbektaş (Kastamonu GSK), Selen Akalın (Yenimahalle Bld. SK), Yaren Berfe Göker (Kastamonu GSK)
Sol Kanat: Beyza İrem Türkoğlu Şengül (MKS Funfloor Lublin), Ceylan Aydemir (Konyaaltı Bld. SK)
Sol Oyun Kurucu: Aslı İskit Çalışkan (CS Magura Cisnadie), Betül Yılmaz (Kastamonu GSK), Diğdem Hoşgör (Konyaaltı Bld. SK), Sevgi Kalyoncuoğlu (Yenimahalle Bld. SK)
Orta Oyun Kurucu: Betül Karaarslan (Yenimahalle Bld. SK), Dönegül Bozdoğan (Bursa BBSK), Yasemin Sahin (Kastamonu GSK),
Sağ Oyun Kurucu: Eda Nur Çetin (Konyaaltı Bld. SK), Fatma Küçükyıldız Özdemir (NEKA), Gülcan Tügel (Yenimahalle Bld. SK)
Sağ Kanat: Aysenur Kara (Görele Bld SK), Bilgenur Öztürk (Bursa BBSK), Emine Gökdemir (Kastamonu GSK)
Pivot: Cansu Akalın (Kastamonu GSK), Ceren Demircelen (Bursa BBSK), Hatice Özdemir (Yenimahalle Belediyesi), Nurceren Akgün Göktepe (Kastamonu GSK),
Teknik Kadro: Costica Buceschi (Başantrenör), M.Serkan İnci (Antrenör), Yeliz Yılmaz (Antrenör), Ragıp Demirman (Kaleci Antrenörü), İlker Kurtulmuş (Sportif Performans Antrenörü), Halit Selçuk (Fizyoterapist), Adnan Ekmekçi (Masör), Bora Serter (İdari Menajer)

A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın Başantrenörü Costica Buceschi, "Karadağ takımı oldukça güçlü, onları ilk maçtan itibaren iyi analiz ettik, bütün maçlarını izledik. Karadağ karşısında doğru bir oyun sergilemeye çalışacağız." dedi.

Karadağ ve Sırbistan maçına kazanmak için çıkacaklarını vurgulayan Buceschi, "Kesinlikle puan almaya çalışacağız, kazanmaktan başka hedefimiz yok kazanmak için çıkacağız." dedi.

Avrupa Şampiyonası'na katılmanın tarihi bir başarı olacağının hatırlatılması üzerine de Buceschi, şöyle konuştu:

"İlk kez Avrupa Şampiyonası'na takım olarak katılabilme hedefine ulaşırsak bunun benimle olması büyük bir mutluluk. İlk defa finallere katılacağız, bu bizim için de büyük bir şans. Ancak daha geniş açıyla bakarsak 2026 Avrupa Şampiyonası'nın bir ayağı Türkiye'de oynanacak, bu nedenle biz o şampiyonaya sadece katılmak değil gerçekten kuvvetimizle bunu hak ettiğimizi göstererek, Türk hentbolunun hangi seviyede olduğunu göstererek katılmak istiyoruz. Bu nedenle uzun vadeli bir çalışma içerisindeyiz. Sadece bu şampiyona finaline değil önümüzdeki uzun periyoda bakarak çalışma yapıyoruz."

RİZE'DE TEK HEDEF KAZANMAK...

Milli hentbolculardan Yasemin Şahin, Karadağ maçı için hazırlıkların devam ettiğini, Avrupa'da oynayan 3 oyuncunun da takıma katılacağını belirterek, "Karadeniz'de seyirciyle oynadığımız maçlarda başka bir motivasyonla oynuyoruz, seyircilerimiz bizi yalnız bırakmazsa biz tabii ki Avrupa Şampiyonası biletini kesinlikle almak için Karadağ maçını kazanmak istiyoruz. Seyircinin desteği bizim için çok önemli." dedi.

Grupta en son burada Bulgaristan maçında seyircilere çok keyifli bir maç izlettiklerini aktaran Yasemin, "Hepimiz çok keyif alarak oynadık, bütün oyuncularımız gol sevinci yaşadı. Rize'de aynı motivasyonla tek hedefimiz kazanmak, evimizde galibiyet alıp ondan sonra deplasman maçını düşünmek istiyoruz. Karadağ maçını alırsak Avrupa Şampiyonası'nı garantilemiş gibi olacağız ama tabii Sırbistan maçını da kazanmak istiyoruz. Çıktığımız bütün maçları kazanarak Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyoruz. O motivasyonla Türkiye, Sırbistan'ı da Karadağ'ı da yendi öyle geldi Avrupa'ya motivasyonu olsun." şeklinde konuştu.Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın