Rize'de Şifa Dağıttılar Ankara'da Ödüllerini Aldılar


Rize'de, "Yılın Hekimi" seçilen doktorların Ankara'da düzenlenen törenle ödüllerini aldığı bildirildi.İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 14 Mart Tıp Bayramı dolaysıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Serkan Akın ve Halk Sağlığı Başkanlığına bağlı olarak görev yapan Aile Hekimi Dr. Dilek Ercan Köse yılın hekimi ödülüne layık görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, İl Müdürü Mustafa Tepe'nin şu ifadelerine yer verildi:

"İlimizde yılı hekimi seçilen Serkan Akın'ın kanser hastalarına sadece bir hekim değil, yeri geldiğinde bir kardeş, bir oğul gibi sıcak davranan, sürekli moral ve motivasyon aşılayan, hastalarını gece ve hafta sonları dahil sürekli ziyaret eden, hatta çiçek, çikolata alıp moral olsun diye hastalarını köydeki evlerinde bile ziyaret edecek kadar mütevazi, görev aşkı ve insan sevgisi yüksek bir hekimdir.

Ayrıca çalışmaları mesai arkadaşları ve hastane idaresinde takdirle karşılanmaktadır. Dilek Ercan Köse ise, karşılaştığı sorunlara hızlıca ve insan odaklı bulduğu etkin çözümlerle herkesin takdirini kazanan gerek hastalarla gerekse de tüm sağlık personeli ile en üst seviyede dostane diyaloglar kuran, gece gündüz çalışıp yorulmak bilmeyen bir hekimimizdir."
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın