RİZE’DE OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN YÜRÜYÜŞ


RİZE’DE OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN YÜRÜYÜŞRize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği (ROMED) tarafından Nisan ayı içinde kutlanan Dünya'da Otizm haftası nedeniyle "Sevgiyle ve Sporla Farklı Hayatlara Dokunalım" yürüyüşüne, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Ak Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap katıldı.
Rize Tuzcuoğlu Memişağa Parkı önünden başlayıp Sahil dolgu alanındaki lunaparkta sona eren yürüyüşe, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve eşi, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ve eşi, Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ve eşi, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Haydar Er, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, ROMED Başkanı Resul Usta ile Gönül Elçileri Derneği, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Sahil Dolgu alanında Rize Belediyesi’nin katkılarıyla Otizmli Çocuklar için yapılan Hobi Atölyesi’nin açılışını Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve eşi Esma Bektaş, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal eşi Nazire Karal, AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap gerçekleştirdi.
Hobi Atölyesinde el emeği ürünlerin gezildi. Ardından Rize Belediyesi tarafından hazırlanan ikramlıklar yürüyüşe katılan bütün vatandaşlara ikram edildi.
Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği (ROMED) Başkanı Resul Usta Hobi Atölyesi’nin yapılmasında katkısı olan Rize Valisi Erdoğan Bektaş’a, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve tüm destekleyenlere teşekkür etti. Haber: Bayram Ali Kavalcı
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar