Rize'de Yatağa Bağımlı Hastalara Karyola Desteği


EKŞİOĞLU VAKFI'NDAN SAĞLIK İÇİN ANLAMLI BAĞIŞ...

 

Rize'de Yatağa Bağımlı Hastalara Karyola Desteği

 

 

Ekşioğlu Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Müdürlüğümüzden Evde Sağlık Hizmeti alan hastalara ihtiyaçları süresince kullanmak üzere 50 adet hasta karyolası bağışlanmıştır.

 

Müdürlüğümüzce yürütülen evde sağlık hizmetleri aktif olarak 2011 yılından beri hizmet vermeye başlamıştır. 4 yıllık süreçte 9000 hastaya ulaşılmış ve bu hastaların gerek hastaneden taburculuk sonrası devam eden tedavileri gerekse Aile hekimlerimiz ve Toplum Sağlığı Merkezlerimiz tarafından yerinde ve evinde tespit edilen yatağa bağımlı hastaların bulundukları ev ortamında tedavileri sağlık personellerimiz tarafından yürütülmektedir. Bu hizmetler koordinasyon merkezimizle bağlantılı olarak 1 Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, 3 Devlet hastanemiz 1 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde oluşturduğumuz Evde Sağlık Hizmetleri birimlerimiz tarafından ayrıca 12 Toplum Sağlığı Merkezlerimiz ve tüm aile hekimliklerimizin desteği ile sürdürülmektedir.

 

İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Evde sağlık hizmeti alan hastalarımızın bir kısmı maddi durumları nedeniyle ihtiyaç duydukları tıbbi cihazları karşılamakta sorun yaşamaktadırlar. Rize İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu kapsamda hizmet alan hastalara bugüne kadar 290 hasta karyolası ve ihtiyaç duydukları diğer tıbbi cihazlar konusunda tarafımızdan destek verilmiştir. Yatağa bağımlı hastalarda yatak yaralarının oluşmaması, beslenme ve bakım ihtiyaçlarının daha iyi karşılanabilmesi için ayarlanabilir hasta karyolalarının önemi büyüktür” dedi.

 

Tepe, “Müdürlük olarak imkânlarımız ölçüsünde hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Belirtilen karyolalar SGK tarafından ödeme kapsamında olmadığı için öncelikle hastanelerimizde bulunan ihtiyaç fazlası karyolaları bu amaçla değerlendirdi sonrasında ise hayırseverlerden aldığımız destekle bu hizmeti sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.

 

İhtiyaç sahibi ve beklenti halinde tüm hastalarımıza ulaşabilmek için daha çok hasta karyolasına ihtiyacımız olduğunu belirten Tepe, şöyle devam etti:

 

“Bu anlamda duyarlılıkları ile bizleri ve hastalarımızı mutlu eden Ekşioğlu Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı 50 adet ayarlanabilir hasta karyolasını müdürlüğümüze bağışlamıştır. Bugün hastalarımıza ihtiyaçları süresince kullanmak üzere 50 hasta karyolasının dağıtımını gerçekleştirdi Hastalarımıza dağıtımını yaptığımız bu karyolalar ihtiyaçları bittikten sonra müdürlüğümüze geri iade edilecek ve ihtiyacı olan başka hastaların kullanımına verilecektir”

 

Hastalarımız manevi anlamda hepimizin ilgi, bakım ve şefkatine muhtaç olduklarını belirten Tepe, “Maddi anlamda yaşlı ve yatağa bağımlı hastaların çok az şeylere ihtiyaçları vardır ama o az şeylere çok ihtiyaçları vardır. Tüm vakıf yöneticilerine bu konudaki hassasiyetlerinden ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyor, tüm hayırsever vatandaşlarımızdan aynı duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Rize'de Yatağa Bağımlı Hastalara Karyola Desteği

 

Rize'de Yatağa Bağımlı Hastalara Karyola Desteği

 

Rize'de Yatağa Bağımlı Hastalara Karyola Desteği

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar