2015 SEÇİMLERİ TÜRK SİYASİ TARİHİNİN KIRIM NOKTALARINDAN BİRİ OLACAKTIR


2015 SEÇİMLERİ TÜRK SİYASİ TARİHİNİN KIRIM NOKTALARINDAN BİRİ OLACAKTIR

 

 

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt'ün ev sahipliğini yaptığı Ocak ayı Danışma Meclis Toplantısı İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Ak Parti Rize İl Başkan vekili İshak Alim İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Kadın kolları, İl Gençlik Kolları, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı ve İl Genel Meclis Üyeleri, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,Rize eski İl Başkanları Hikmet Ayar, Yılmaz Katmer AK Parti Rize eski Teşkilat Başkanı Harun Mertoğlu ve Kendirli Belediye Başkanı Alaettin Serdar,Çaykent Belediye Başkanı Hasan Kara,Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı ,Belde ,köy ve mahalle başkanlarıyla birlikte çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.Türüt, toplantıda dava arkadaşlarına 2015 genel seçimleri için " Bu imtihandan yüzümüzün akıyla çıkabilmemiz için biz cüzi irademiz dahilinde yapabileceğimizin en iyisini yapma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz ve inşallah şuan teşkilat olarak başladığımız seçim çalışmalarında mutlu sona ulaşacağız" dedi.

Türüt: "Teşkilat olarak başladığımız seçim çalışmalarında mutlu sona ulaşacağız"

 

 

Merkez İlçe Başkanlığı faaliyet raporunun sunulmasının ardından Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt bir konuşma yaparak " 2015 yılı ve yıl içinde yapılacak olan genel seçimler kuşkusuz Türk siyasi tarihine yakın gelecekte dönülüp bakıldığı zaman en önemli kırım noktalarından biri olarak tarihte yerini alacaktır. AK Parti ailesi olarak, bunu zihinlerinde en iyi kavramsallaştırması gerekenler şüphesiz ki bizleriz davamızın lideri kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Sayın Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu ve tüm dava arkadaşlarının yıllardır projeksiyonunu yaptığı 2023 Türkiye'sine hızla yürünürken şüphesiz en önemli köprü 2015 genel seçimlerinde alınacak olan sonuçlar olacaktır. Biz Merkez İlçe teşkilatı olarak bunu aynı zamanda kul olabilme imtihanın bir parçası gibi görüyoruz. Bu imtihandan yüzümüzün akıyla çıkabilmemiz için biz cüzi irademiz dahilinde yapabileceğimizin en iyisini yapma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz ve inşallah şuan teşkilat olarak başladığımız seçim çalışmalarında mutlu sona ulaşacağız" dedi.

Sadettin Türüt'ün ardından Kendirli Belde Belediye Başkanı Alaettin Serdar ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap selamlama konuşmaları gerçekleştirdi. Alaettin Serdar, konuşmasında liderinin Recep Tayyip Erdoğan olduğu adı adalet ve Kalkınma partisi olan partimizin gayesi millete hizmettir.Sizler ve bizlerde bu anlayışla hareket etmekteyiz diyerek, Kendirli Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ise " Merkez ilçenin seçim çalışmalarında çok önemli bir işlevi olduğuna değinerek, hem belediye seçimlerinde hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde teşkilatın tüm fertleriyle içten ve samimi bir şekilde dayanışma içinde birlik beraberlik içinde çalışmalar yürüttüğünü belirtti ve belediyenin hali hazırda yürüttüğü projelerle ilgili aşamaları aktardı.

Belediye Başkanı Reşat Kasap'ın ardından, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı protokol konuşmasında: seçilme aşamasında etkin olan herkese teşekkür ederek, göreve geldiği andan itibaren il özel idarede yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Eski İl Başkanları Yılmaz Katmer ve Hikmet Ayar'da selamlama konuşmaları yaptı, Katmer: AK Partinin kuruluşundan itibaren bugüne kadar geldiği aşamalarda yaşadığı dönemi aktararak, 2015 genel seçimlerinde canla başla ev ev,kapı kapı dolaşarak, gerekli milletvekili sayısını yakalayabilmek adına teşkilatla birlikte çalışacağını aktardı.

Ayar: "Danışma meclisleri bizim olmazsa olmaz toplantılarımızdır"

Hikmet Ayar ise konuşmasında: " Danışma meclisleri bizim olmazsa olmaz toplantılarımızdır. Bir araya geliyoruz hasbıhal ediyoruz, dertleri meseleleri mesele olmadan hallediyoruz. Çok güzel günler yaşadık, çok güzel işler başardık. Dört yıl beraber çalışarak teşkilat çalışmaları yaptık. 81 vilayette Türkiye birinciliği alan ilimizin seçim sonuçlarında Merkez ilçenin payı büyüktür. Tam kadro ile yapmış oldukları teşkilatçılık çalışmaları örnek olacak niteliktedir, bu çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Karal "Devletin 2015 yılında yapacağı yatırımlar programına Rize Hava limanı alınmıştır"

Son olarak, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında :"Değerli kardeşlerim Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Allah bu ülkeye hep beraber omuz omuza birlik ve beraberlik içinde kardeşçe ülkemize, dünyamıza ve insanlığa hizmet etmeyi nasip eylesin dünya gelip geçicidir, bugün varız yarın yokuz. Önemli olan bu kubbe altında bir hoş seda bırakarak, bu dünyadan göçüp gitmektir. Arkamızdan "Allah razı olsun iyi bir insandı, güzel hizmetlere vesile oldu" dedirtebilmektir mesele budur" dedi. Karal, konuşmasının devamında: Rize'deki yatırımlar konusunda bilgi verdi. Güney çevre yolu Ovit Tüneli lojistik merkezi Havaalanı konusunda detaylı açıklamalarda bulundu. Çalışmaların devam ettiğini Rize Hava limanı projesinin 2015 yatırım programına girdiğini belirten Karal " Devletin 2015 yılında yapacağı yatırımlar programına Rize Hava limanı alınmıştır bunu ilk defa burada açıklıyorum.800 milyon dolar maliyeti olan lojistik endüstriyel yaşam bölgesinin İyidere havzasında ulaştırma bakanlığı tarafından kararı verilmiş proje çalışmaları başlatılmıştır.Bunlar Rize'yi gelecek yüzyıla taşıyacak projelerdir.Değerli kardeşlerim, bunlar nasıl oldu teşkilatın desteğiyle siz değerli kardeşlerimizin bizim arkamızda durmasıyla siz değerli teşkilat mensuplarımızın bizi her yerde onore etmesiyle bize sahip çıkmanızla partimize sahip çıkmanızla her seçimde sandıklara sahip çıkmanızla gerçekleşti.

"Bu projeler üzerinde günlerce, haftalarca, aylarca düşünülmüştür"

Belediyenin projelerine de değinen Karal,10 Numara Projeler'in üzerinde kafa yorulmadan yapılamayacağını belirterek "Bu projeler üzerinde günlerce, haftalarca, aylarca düşünülmüştür. Rize'nin geleceği ve gelecek vizyonu nasıl şekillendirilir konusunda kafa yorulmuştur. Bu projeler oluşturulan ar-ge biriminde düşünülmüş ve siyasi süzgeçten geçirildikten sonra halkımıza sunulmuştur" dedi.

"Çaykur'a eleman alma konusu tamamen siyasi olarak atılan bir adımdır"

Çaykur'daki işçi alımıyla ilgili bilgi veren Karal, ve "Gerek eski il başkanımız Hikmet bey gerekse şimdiki il başkanımız tabi onun daha yeni dönemine rastladı yaklaşık 2 yıldan itibaren Ankara'da milletvekili olarak mücadele verdiğimiz Çaykur'a eleman alma çalışmalarımız sonuç verdi. Çaykur'a eleman alma konusu tamamen siyasi olarak atılan bir adımdır. Ankara'da bizzat iki yıldan beri bakanlıklarda başta başbakan yardımcımız Ali Babacan maliye bakanlığımız hazine müsteşarlığımız tarım bakanlığımız bunlarla beraber iki sene verilen mücadeleyle beraber sonuçlandırılan çalışmadır.İki senedir verdiğimiz mücadelenin eseridir. Alım usulleri adil bir şekilde gerçekleşecektir.3500 rakamı çok ciddi bir rakamdır bunun siyasi olarak iktidarımızın hükümetimizin almış olduğu bir karar olduğunu siz değerli teşkilat mensubu kardeşlerimizin halkımıza anlatması gerekir.

"Türkiye'nin modern ve çağdaş zihniyetiyle uyuşan bir demokratik anayasayı yapmak zorundayız"

Son olarak,2015 genel seçimlerine değinerek, "Önümüzdeki seçim çok önemli 2015 haziran seçimlerinde AK Partinin tekrar yeniden tek başına ve anayasayı değiştirebilecek bir kuvvet ve güçle beraber iş başına gelebilmesi için bizim üzerimize çok büyük bir görev düşüyor. AK Parti bu ülkede hemen hemen her şeyi başardı sadece 1980 darbesinin ihtilalinin ürünü olan anayasayı değiştiremedi bir çok maddesi değişti ama  Türkiye'nin şuan ki mevcut konjoktörüne yakışır bir dünya ülkesi olan Türkiye'nin modern ve çağdaş zihniyetiyle uyuşan bir demokratik anayasayı yapmak zorundayız" dedi.

 

 

 

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın