Karal Timya Vadisini İnceledi


 

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Rize'de devam eden Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

16 Nisan'da yapılacak referandum öncesinde,  memleketi Rize'de bulunan AK Parti Milletvekili Hasan Karal esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Karal, bu kapsamda Rize'de devam eden yatırım ve proje çalışmalarını da yerinde inceliyor.

Karal, bugün Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

Karal'a, incelemeleri esnasında Rize Bld. Bşk. Yrd. Mustafa Arıcı, Rize Bld. Meclis Üyesi Sultan Yılmaz, AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Savaş Tabak, AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Mehmet Şehitoğlu eşlik etti.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal,  Timya Vadisi'ndeki incelemeleri sonrasında yaptığı açıklamada 2012 yılında proje çalışması yapılan ve 2015'de temeli atılan Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm çalışmalarında sona aşamaya gelindiğini belirterek  "Bu yıl içerisinde hak sahiplerine 759 konutun teslimi yapılacak. 759 konutun 609'u hak sahiplerine 150'si ise TOKİ'ye teslim edilecek. TOKİ konutları için kura çekimi Haziran ayı içerisinde yapılacak. 79 bin metrekarelik alan içerisinde yapılan bu projede sosyal donatı alanları olacak ve yeşiliyle çevre düzenlemesi yapılacak. Ayrıca yapılacak olan bir AVM ile  birlikte esnaf ve halk iç içe olacaktır. Cami inşaatı da devam ediyor. Kısacası şunu söylemek gerekirse, vatandaşımızın ayağına hizmet götürmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz." dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar