ÖZGÜR SURİYE ORDUSUNA BİNLERCE ÇELİK YELEK DESTEĞİ
Kıymetli Dostlarım

Suriye’de savaşmak için o bölgeye geçen mücahid kardeşlerimizle görüştüğümde Özgür Suriye Ordusu’nun fazlaca şehit vermesinin sebebini tartışmıştık. Çelik yeleklerinin yeterli sayıda olmadığını, mevcut olanların da içine çelik plaklar dizilmiş kumaş yelekler olduğunu öğrenmiştim. (Bu yelekler çok ağır oldukları için onları giyip kırsalda gerilla savaşının yapılabilmesinin mümkün olmadığını söylüyorlardı.)

Bu konu ile ilgili yaptığım araştırmalarda yurtdışında yeni bir ürünün bulunduğunu seramik olduğu için en fazla 1- 2 kilo ağırlık tuttuğunu ancak fiyatı pahalı olduğu için çok fazla rağbet görmediğini söylediler.

Biz olayın maddi boyutunun YÜCE ALLAH’ın izniyle sağlayabilmiş olsak da bu sefer bu tarz ekipmanlarla ilgili Türkiye'ye uygulanan gizli bir boykotla karşılaştık. Ancak YÜCE ALLAH’a şükürler olsun ki arkadaşlarımız yılların sağlamış olduğu tecrübeyle bu sorunu da aştılar. (Şu anda çelik yeleklerin nakliyesi hızlı bir şekilde başladı.)

Yine o bölgedeki dostlarımızla konuşmalarımızda en fazla ihtiyacın pick-up tarzı araçlar olduğunu öğrendik. YÜCE ALLAH’a şükürler olsun ki onların da satın alım anlaşmalarını tamamlayarak kısa bir süre içersinde bölgeye ulaştırabilecek duruma geldik.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere milli silah sanayini savunan devlet büyüklerimize karşı her platformda destek olacak sözler söyleyerek bu alana bütçeden biraz daha fazla maddi destek sağlanması için lobi çalışmaları yapmalıyız.

Aksi takdirde kısa bir zaman diliminde milli savunma sistemimizi oluşturamazsak gelecek yıllarda evlatlarımızın ve torunlarımızın bu coğrafyada huzur ve güven içersinde yaşamalarını maalesef ki sağlayamayız.

Kıymetli dostlarım Türk bilim adamları tarafından gerçekleştirilen milli envanterimize girecek yeni silahlarla ilgili sosyal medyada bir haber gördüğünüzde o haberin mutlaka yayılmasını sağlayın.

Çünkü bu tip görseller yüce milletimizin tüm fertlerinin özgüvenlerinin daha çoğalmasını sağlamasının ötesinde ruhsal dünyamıza kattıklarıyla da YÜCE ALLAH’ın izniyle bizim daha azimli daha mücadeleci yani kısaca yenilmez olmamızı sağlayacaklardır..

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın