BEYLER BU NE HAL?    


BEYLER BU NE HAL?    


 

Maçın ilk düdüğüyle birlikte Antalyaspor’un Rizespor’un kalesinde oluşturmuş olduğu gol pozisyonu golün erken geleceğinin habercisi gibiydi. Kendini geçen hafta Galatasaray maçında bırakan Rizespor, kalesinde de golü çok erken görerek mağlup duruma düştü. Maça adeta mağlup başladı.

 
Farklı bir mağlubiyetle Kupa yorgunu olan Antalyaspor maçın başında öne geçtikten sonra kontrollü oynayarak skoru korumasını iyi başardı. İyi taktik yaptı kadrosundaki kaliteli oyuncularla. Rizespor mağlup duruma düştükten sonra biraz hareketlemdi. Topa daha fazla sahip oldu. Ancak rakip kalede istenilen pozisyonları oluşturmakta zorluk çekti. İlk yarıda Rizespor adına tek Net gol pozisyonu Samudıo’nun şutu num kaleci tarafından kale çizgisi üzerinden çıkartılması oldu.
 
Rizespor baskılı gibi gözüktü ancak alan savunmasını iyi yapan Antalyaspor kalesini iyi korudu ve Rizespor’a boş alan bırakmaktı.
 
Tabi Rizespor’un orta saha oyuncularının kendilerinden beklenen etki ve yetkiyi gösterememesi bunda etken oldu.
 
Vetrih denen bir oyuncu var ama nasıl forma giyiyor anlamış değilim. Kendisine bile  katkısı olmayan bir futbolcunun takımada katkısı yok. Hata üstüne hata yapıyor. Bir de Garmash var. Tam bir felaket. Bu oyuncuyu transfer edene sormak lazım. Hangi gözle yada kimin referansı ile bu ismi takıma dahil ettin?.
 
Transfer döneminde Çayı çok seven Podolski’nin Rizespor’a transfer edilmesi istendiğinde Podolski ancak Rize’ye
sargan balığı yemeye gelir diyenlerin devre arasında yapmış olduğu transferler tel tel dökülüyor.  Transferde imza yetkisi alıyorsun ama artırdığın imzalar evlere şenlik. Bu şenlik transferlerin durumu Ünal Karaman in içinde fırtınalar kopartıyordur. Ama yapacak bir şey yok. Hocanın elindeki malzemenin yetenekleri ve kapasiteleri bu kadar.
 
İkinci yarıda Boldrin’in oyuna girmesi Rizespor’a hareketlilik getirmedi. 10 numara Boldrin kendini nerede bıraktıysa oradan devam ediyor. Skoda’da da her ne kadar penaltıdan gol atsa da beklenenden uzaktı, Tunay Torun da aynı şekilde. ..
 
Antalyaspor’da farkı 2’ye çıkardıktan sonra Rizespor oyundan iyice düştü ve skor bir anda 3-0’a geldi. Galatasaray’ı mağlup etmenin moral ve motivasyonuyla Antalya’ya giden Rizespor, çok farklı bir yenilgi aldı. Yeşil-mavili takımın saha içindeki görüntüsü kimseyi şaşırtmamalı kadro kalitesi bu kadar. Kaleden forvete kadar beceri ve yetenek eksikliği net bir şekilde ortada. Zaten bu takımın sezon başından itibaren en büyük rakibi yetenek. Sezon başında eski teknik direktör İsmail Kartal, devre arasındada sportif direktörü Yılmaz Bal’ın geleceğin iskelet takımı olarak aldıkları bu oyunculardan bundan fazlasını bekleyemezsin.
 
Böyle bir yenilginin de mazereti olmaz.
 

Futbolcu kardeşlerim Havaya girer ayaklarınızı yerden keserseniz böyle yenilgi alırsınız. Şimdi kendinizi toplarlayın ve kalan maçlarda da üzerinize düşeni yapın. Maçın hakemi Suat Arslanboğa da… kararlarıyla Rizespor aleyhine yanlış karar verdiği gerçeğini de atlatılmamalı. Hem penaltı hem de penaltının tekrarlanması iyi irdelenmeliydi.

 Alihan Telatar   


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın

Benzer Haberler