Bir Ayağı Boşa Gitmek

İnsanın bir ayağının boşa gitmesi sendelemesine yol açar ve yere düşmesi kaçınılmaz olur.
Altılı masadan küçücük ortak Ahmet Davuroğlu yaptığı orantısız çıkışla masanın bir ayağını boşa düşürdü. Ortalık toz duman. O cenahta moraller yerlerde.
Muhalefet cenahında yaşanan bu tabloya İktidarın bakanı nazire yaparcasına bir açıklama yaptı. Bir televizyon program yapımcısı kendisine“Karadeniz’e neden demiryolu yapmıyorsunuz?” diye haklı bir soru sorunca “Buda zamanla olacak. Sonuçta burdan Erzincan’a  Erzincan’dan Trabzon’a, Kırıkkale Derince’den Çoruma, Çorum’dan Samsun’a, Samsun’dan Sarp’a kadar uzun vadede planlarımız var.” dedi
Bu sözün içinde saklı şifre Trabzon’a bütün Karadeniz’i aut ederek demiryolu kazandırmadır. 
Bunu hiç kimse yutmaz!
O nedenle hükümetin Bakanı Adil Karaismailoğu masanın ayağını kırmadı, masayı devirdi!
Altı vilayet altmış kazayı dikkate almadı, bir vilayet bir kazaya hitap eden Erzincan Trabzon’u önceledi, partisini bir önemli bölgede silip süpürecek bir laf etti.
Üç sene önce ihalesi yapılan Samsun Ordu demiryolu proje ihalesinin neden iptal edildiğinden bir kelime yok, açıklama yapma gereğini bile duymadı.
Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı zamansız çıkış altılı masayı sarsarken, iktidar, mikro milliyetçi bakanına hiçbir şey yapmayacak. Ak Partiye verdiği zararın farkına bile olmayacak bana göre.
İktidarlar yöneticileri eliyle yıkılır.
Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve kazalarında yaşayan milyonların Bakan İsmailoğlu’nun haktan, hakkaniyetten uzak, bölgeyi değil bir vilayetin çıkarını gözeten bu tutumuna elbette verecek bir cevabı vardır.
Kimse doğu Karadeniz halkının 2053 masalıyla avunmasını beklemesin!
Ülkemiz çok önemli bir seçinin arifesinde.
0.5 oyla horona giren küçükçük partiler bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı bir bakanlıkla ödüllendirilirken, diğer taraf milyonlarca oyu dikkate almıyorsa mağlubiyet kaçınılmaz olur.
Eğer iktidar tez zamanda bu bakanına bir tedbir almasa bu bölgede seçimi açık ara kaybedecektir.
Bu durumun Ak Partide fark edilmemesi çok ilginçtir.
Trabzon, çıkardığı Şahzadeler’le bürokraside her zaman olduğu gibi adil olmayan bir durum sergilemektedir.
Biz hatırlatma görevimizi yapalım. Gerisi bu ülkede seçimi kazanmak isteyenlere kalmıştır.
Bir ayak mı boşa gider, sendeleyip düşer mi, hep beraber göreceğiz!
Sözümüzü tekrar edelim “Samsun- Sarp demiryolu dışında her girişim ülkemizin aleyhinedir, şahsidir, bir vilayeti düşünen temelsiz bir yaklaşımdır.”
Selam ve dua ile…


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın