İspir'de İyi Dut Siler!..


 


Açık söylemek gerekiyorsa ligin en kötü maçına aday bir maçı izledik. İki takımda futbol adına yarım gram izleyene keyif vermedi. Ev sahibi Denizli takımı yıllar sonra geri döndüğü Süper lige üst düzey banka kredileri çekerek sağlam bir kadro kurdular ama bu işi topçuya günü geldiğinde parasını vermediğin anda ters teper, Banka “facit” koluna dikkat etmeleri gerek. Bizde ise transferde yıllar boyu futbol aklı yok. Komşun Trabzonspor Norveçli santraforu Sorloth’u  senin aldığın santrafor Scepovic’le aynı fiyata aldı. Norveçlinin ligde verdiği katkıya bak birde senin aldığın Sırp oyuncunun sana verdiği katkıya bak!

Şu bir gerçek ki Rizespor bu sezonda transferde maalesef çok kötü bir rota çizdi. Alınan oyuncular tam bir kamera şakası. Kiralık oynayıp, bonservisleri ile ballı kaymaklı sözleşme yenilenen Umar efendi haftalardır “Hemşin Horonu” gibi çok yavaş, sallanmıyor bile.

Üst düzey para verilerek transfer edilen stoper Yunan Dimitris yedek kulübesinde mahkûm. İsmail hoca oyunun son bölümünde santrafor çıkardı stoper aldı sözde sağlama gitti ama maalesef Yunan stoper korner atışında “sigara kağıdı” kalınlığında havaya sıçrasa golü yemeyecektik.  Harbiden bu adamları İsmail hoca çok aradı mı? Ayıp beyler. Yapılan transferler karavana, ligde her hafta hakemler budamaya devam ediyor seni. Bu hafta 9 lig maçı içinde atanan tek çaylak VAR hakemi bizim maça atandı. Sakaryalı Atilla Karaoğlan Riva’da bilgisayara başında öyle kararlar verdi ki ne diyelim resmen bizden aldı ev sahibi Denizli takımının ekmeğine yağ sürdü.

İşte tam bu noktada Rizespor Başkanı Hasan Kartal, transferde sportif direktör Yılmaz Bal, teknik direktör İsmail Kartal devre arası transferlerinde çok iyi bilinmeleri gerekiyor. Bizim dostumuz yok, şu maçta bile kaliteli bir santraforun olsa haftalardır galibiyeti olmayan çok kötü ve taraftarı tarafından yuhalanan Denizlispor’u evire çevire çok rahat yener evine 3 puanla dönerdin. İsmail hoca bu maçta sakatlıklardan dert yandı ama son bölümde yaptığı oyuncu değişikliği ona yazar. Santrafor çıkar stoper al ve üzerine yan toptan golü kalene gör. Haftalardır dökülen Umar’a daha ne kadar tahammül edeceksin? Santrafor Scepovic’i bence İspir’e gönder. İyi Dut siler. Bireysel olarak tek tek yazmama gerek yok, bu kadroyu kuranlar utanmıyorsa biz mi utanalım, yazık değil mi bu taraftara.

Son olarak bu takım Türkiye’nin 1 numarası olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketinin takımı.  Türkiye’nin 1 Numarasının destek verdiği ve takip ettiği takıma sen listede 7. sırada yer alan oyuncuyu transfer ediyorsan yazık diyorum size. Arada ki maddi manevi fark nere gitti, ne oldu onu ben bilmem. Devre arası transferinde bu taraftara mazeret uydurmayın, direk listesinde 1.sırada yer alan kaliteli 3 – 4 nokta transfer yapın. Diğer elinizdeki kazmaları da biran önce İspir Pazaryolu’na tezek yapmaya gönderin!..


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   26 Kasım 2019 18:58
       

  bu transferleri yapan kim ismail hocamı yönetimmi ilk önce buna bakacan evet santraforu ismail hoca aldı niye aldı biz anlamadık bir santrafor 12 maçta tek gol atamıyorsa demekki başka meziyetleri var hoca bu adam bildiğim takip ettiğim adam dedi eğer böyle ise daha konuşmaya gerek varmı adam seyrederek aldırdığı oyuncu bu ise diğerleri ne çıkar düşüne miyorum benim bildiğim gerçekten yönetimde futboldan anlayan kimse yok başkan zaten kendi ağzıyla dedi ben anlamam diye hoca anlamıyo yönetim anlamıyo eeee daha ne bekleyeceksinki bu takımdan onlar anlamayınca bu işleri ben bilirim diye ortaya osman aşkın bak çıktı oda bu adamları buldu aldı yıllardır aynı hatayı yapan bir takıma diyecek tek şey vardır yerine dön