Rize'de Sokak Satıcıları Tutuklandı
Rize İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Rize İl merkezinde sokak satıcılarına ve uyuşturucu madde kullanan şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda dört sokak satıcısı 22,84 gr. esrar maddesi ile yakalandı. Sokak satıcılarından ikisi çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Kentte ayrıca, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2879 adet bandrolsüz gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin İl Merkezi ve İlçelerde uyuşturucu madde ticareti yapan torbacı tabir edilen sokak satıcılarının yakalanması, uyuşturucu madde kullanılmasının engellenmesi, uyuşturucu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine ve önüne geçilmesine yönelik olarak yapmış olduğu çalışmalar neticesinde; sokak satıcısı 4 şahıs yakalandı. Şahısların yapılan üst aramasında; 26 adet alüminyum folyoya sarılı vaziyette fişek olarak tabir edilen satışa hazır toplamda 22,84 gr. esrar maddesi ele geçirildi. Olayın şüphelileri O.K., O.Ö., E.A. ve H.T. gözaltına alındı. Uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli makamlara sevk edilen O.K. ve E.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ayrıca, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda 35 plakalı bir araç içerisinde yapılan kontrollerde 2879 adet bandrolsüz gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Şüpheli şahıslara adli işlemler uygulandı.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri daha güvenli bir Rize için suç ve suçlularla olan mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar