Taksi Durağı İsyanı !..


İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz'den İlçede kurmaya çalıştıkları Taksi durağı ve sonrası yaşanan gelişmeler  hakkında kendine ait sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu;

 

Neydi niyetimiz.!

Öncelikle İkizdere’de çok büyük bir ihtiyaç olan halkımızı korsan taksiden kurtarmak, bireysel seyahati daha özgür, daha güvenli, daha ucuza ve yasal bir şekilde halkımıza sunmak, devamında İkizdere’de bir sektör oluşturmak, on gencimize, insanımıza ekmek kapısı açmak ve İkizdere belediyemize bir gelir kalemi oluşturup bu geliri yine İkizdere’ye hizmet olarak sunmak.

Çünkü bugüne kadar böyle bir proje hayata geçirilmedi.

Ne oldu??

19 şubat’ta 10 adet TAKSİ plakası satışı için ihale açtık..

Biz bu plakaların İkizdere insanına faydalı olması için şartnameye katı kurallar koyduk.

Amaç İkizdere’nin gelişiminden, maddi kazancından yine İkizdereli, İkizdere’de yaşayan insanlar faydalansın. Böyle bir potansiyel var burda onu gördük.

Ancak ne oldu??

Belli bir grup bir iki maşa aracılığı ile ihale aşamasında İhaleye girme potansiyeli olan insanları kah tehdit, kah baskı, kah korkutarak ihaleye girmeme konusunda baskı uyguladılar.(defaten bizzat bana bu şikayetler iletildi) ancak işin bu boyuta ulaşacağını tahmin etmedim.

Neydi gerekçe ?

Taksi fiyatının pahalı olması!

Vizyonsuzluğun, ileriyi görememenin, kişisel, dar görüş menfaatin, İkizdere’nin çıkarı değil kendi çıkarını ilke edinmiş çevrelerin yönlendirmesi ile bir organizasyonun sonucu taksi ihalesine üç katılım olunca etik değerlere saygımızdan ihaleyi komisyonda tartışıp iptal ettik.

Üç taksi ile de İkizdere merkez taksi durağını kurabilirdik aslında.!

Bir tekel oluşturulmak istendi buna izin vermedik.!

Defaten satışa çıkacak taksi plakalarını bu grup satın alma teklifinde bulundu bizzat şahsıma.!

Biz tabana yayılma, merkezde rekabet kurallarının işlemesi, bir tekel oluşmaması için bu ‘ahlaksız’ tekliflerden hep uzak durduk.

Şimdi ne olacak.?

İkizdere’de bu taksi durağı kurulacak!!

Çünkü halkımızdan bu anlamda ciddi bir talep var.
Şu anki durum sürdürülebilir bir durum değil.
Kurallarımızı yeniden gözden geçirip encümenimizle ve teknik ekibimizle durum değerlendirmesi yapıp yeni şartlar ile yeniden ihale edeceğiz.

Biz çalışmaya üretmeye devam edeceğiz.

Günü geldiğinde bu işin içinde olan munferileride açıklayacağız.

Yenildiler aslında, vizyonsuzluklarına yenildiler, menfaatçılıklarına yenildiler, İkizdere’nin geleceğine güvenmemelerine yenildiler, kötülüklerine yenildiler. Zaman, tarih bunu o insanların önüne koyacaktır.

Derdimiz de Sevdamız da İkizdere.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın