Rize'de çay fabrikasındaki patlamada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı


Rize'de çay fabrikasındaki patlamada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı
- ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim:
- "Muhtemelen su olmamasından kaynaklı. Üç kazan var. Bir tanesinde bu oluyor"

 


Rize'de Hemşin ilçesindeki bir çay fabrikasında meydana gelen patlamada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Ortaköy Mahallesindeki ÇAYKUR'a ait organik çay fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenle kazan patladı.

Patlamada işçilerden Sinan Taşkın olay yerinde hayatını kaybetti, Ramazan Hacısalihoğlu ise ağır yaralandı. Vücudunda ağır yanıklar oluşan Hacısalihoğlu, ambulansla Rize Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Emniyet güçleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alırken Rize Vali Yardımcısı ve Hemşin Kaymakamı Sedat Sezik ile ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, fabrikaya gelerek incelemelerde bulundu.

Fabrikada üretime ara verilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın sabah vardiya değişimde meydana geldiğini söyledi.

Bir çalışanın vefat ettiğini, birinin yaralı olduğunu kaydeden Alim, "Yanıkları var ve hastanede tedavi altında. Tutanaklar neden meydana geldiği ile ilgili değerlendirme yapılıyor. Savcı bey değerlendirmesini yaptı. Tutanaklar tuttu. Muhtemelen su olmamasından kaynaklı. Üç kazan var. Bir tanesinde bu oluyor. Netleşince paylaşım yapacağız." dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  Paşa

   9 Ekim 2021 18:52
       

  Sayın çaykur yetkilileri fabrikalarda işimiz haricinde bil veya bilme değişik işlerde çalıştırılıyoruz itiraz edince mobbing veya zorlamaya maruz kalıyoruz lütfen fabrikalar denetlensin memur tek iş yaparken bizlere 2 3 iş verilmesin

 2. 0 0
  {usertitle}

  HAK

   11 Ekim 2021 16:22
       

  Beeldiyeye işçi alınırken hiç kural varmı sertifika çalışacağı alanla ilgili tecrübe yoksa kulaktan duyma görmeyle öğrenilmiş şekildemi başlıyorlar. Ayrıca bu işçiler kendi alanlarındamı tek çalışıyor araştırmak lazım. Ülkede malesef iş bilip bilmemeye bakılmıyor dayın varsa senden iyi işi bilen yoktur . Bu kazada bir sorumlu çıkackmı oda muamma 

Yorum Yapın