Bakan Çelik Rize'de Toplantı ve Açılışa Katıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Rize'nin Ardeşen ilçesinde yeni yapılan Sosyal Güvenlik Merkezi açılışını yapmak üzere Rize'ye geldi.

 

Açılış programı çerçevesinde Rize' ye gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Ak Parti İl Başkanlığının davet üzerine Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen Ak Parti 64. il Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

Bir dizi ziyaret ve açılış için Rize’ye gelen ve il danışma toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, burada yaptığı konuşmada AK Parti’nin icraatlarına değinerek sosyal güvenlik primlerinin yapılandırılması ile ilgili bir konuya değinerek uyarılarda bulundu.

Sosyal Güvenlik primlerinin yapılandırılması ile ilgili yeni bir yasa çıkarttıklarını ifade eden Bakan Çelik, “Bu yasa ile ilgili süre Pazartesi akşamı saat 17.00'de sona eriyor. Şu ana kadar iki milyon müracaat gerçekleşti. 4 milyon nakit olarak sosyal güvenlik kurumunun kasasına girdi. 34 buçuk milyarlık bir yapılanma söz konusu. Eski parayla 32.5 katrilyonluk bir yapılanmadır. Pazartesi günü son; duyduk duymadık demeyin. Bütün Rizeli kardeşlerime buradan sesleniyorum, bu imkandan yararlanalım. Niye bunu söylüyorum. Çünkü Salı günü telefonlar gelecek. Sayın bakanım bu uzatılamaz mı? Bizim yeni haberimiz oldu. Rize’den Türkiye’ye sesleniyorum; Pazartesi saat 17.00’e kadar primlerini yapılandırmayanlar sosyal güvenlik kurum müdürlüklerinize gidin ve borçlarınızı yapılandırın. Bu avantajdan yararlanın” diye konuştu.

 

 

Danışma Meclisi Toplantının ardından Ardeşen de yeni hizmete giren Sosyal Güvenlik Merkezi'nin açılışını yapmak üzere Ardeşen ilçesine hareket eden Bakan Çelik'e, Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı,Rize Millet Vekilleri Nusret Bayraktar,Hasan Karal, Rize Valisi Ersin Yazıcı,Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı, İlçe ve Belde Belediye Başkanları eşlik ettiler.

 

 

Ardeşen ilçesinde hizmete giren Sosyal Güvenlik Merkezi açılışının ardından Bakan Çelik ve beraberindekiler Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekini makamında ziyaret ettiler.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın