VALİ YAZICI, AFET KONUTLARINI İNCELEDİ


Vali Ersin Yazıcı, Rize Merkez Kaplıca Mahallesinde yapılan afet konutlarını yerinde inceleyerek, konutların son durumu hakkında bilgi aldı.

 

Konutların doğalgaz bağlama ve çevre düzenleme işlerine ait sorunlar hakkında İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakir Kurk’tan bilgi alan Vali Yazıcı, afetzede vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi gerektiğini ifade ederek söz konusu çalışmaların bir an önce tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasını istedi.

 

Rize Merkez Kaplıca Mahallesinde 2012 yılında hak sahibi 68 aile için 2 blok halinde 3+1 formatında 100 m2 68 adet afet konutunun yapımına Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından başlandığını ifade eden Vali Ersin Yazıcı; “Afet evleri 5.250.000,00 TL ihale bedeli ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na ihale edilmiştir. Afet konutlarımızı kısa bir süre içerisinde tamamlayarak hak sahibi ailelerimize kura çekimi ile teslim edeceğiz. Devletimiz hiçbir vatandaşımızı aç ve açıkta bırakmamış, her zaman vatandaşlarımızın yanında olmuştur” dedi.
Afet Konutlarında gerçekleştirilen incelemelere Vali Ersin Yazıcı ile birlikte Vali Yardımcısı Mehmet Özer, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakir Kurk ve diğer ilgililer katıldılar.

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın