Başkan Kasap;" Rize'nin İmar Planını Açıyoruz"


Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap Meydan projesi ile tören alanının Valilik önüne taşınacağını belirterek “ Elbette tören alanı olan yerde Atatürk Heykeli olacak, Kimse bizi Atatürkçü olmamakla suçlamasın” dedi.

 

 

Meydan projesi startının verildiğini belirten Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap Meydanı muteahit e teslim ettiklerini söyledi.

    53 Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Mustafa Bayrak başkanlığında Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap”ı makamında ziyaret etti.  Ziyarette Meydan projesi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap Meydanın Muteahit firmaya tesliminin yapıldığını belirterek “ Çalışmalar hafta içinde başlayacak, Meydanda trafikte aksamalar olmayacak, bölümler halinde çalışmalar sürecek. Çok tartışılan Atatürk heykeli ise her ilde olduğu gibi Resmi törenlerin yapılacağı alan olan Valilik önüne taşınacak, meydanda sadece simgesel motiflerin yer alacağı Atatürk Resminin de içinde olacağı 15 Temmuz Şehitlik anıtı yer alacak. Bundan böyle tüm resmi bayramlar Valilik önünde kutlanacağı için Atatürk heykelini de buraya alacağız” dedi.

       Kimse beni Atatürkçü olmamakla suçlamasın

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap daha önce bazı yanlış anlaşılmalar ile Atatürk düşmanı gibi gösterildiğini belirterek “ Ben bu ülkede doğdum ve bu ülkenin bir evladı olmaktan da gurur duyuyorum.  Tarihine ve örf ve adetlerine bağlı biriyim, kimse beni Atatürk düşmanı olarak gösteremez,  Atatürk ülkemizin Bağımsızlığının en büyük mimarlarından biridir. Meydan projesi kapsamında Atatürk heykelinin laik olacağı valilik önünde yeri yapılacak ve tüm resmi Bayramlar burada yapılacak. Meydan resmi bayramlar ve diğer etkinlikler ile tıkanmaktaydı. Valilik önünde yapılan alan bu amaçla yapıldı” dedi.

    Meydan projesinin bir yıl içinde kaba inşaatının tamamlanacağını belirten Kasap “ diğer iç rötuşların ise 6 ay da bitirilmesini düşünüyoruz” dedi.

       Çay çarşısı yerini verdik

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap sahilde yapılacak olan Çay çarşısı yerinin onayının meclisten çıktığını belirterek “ Yer teslimini itfaiye yanında yapacağız. Şu an bu konuda her hangi bir sıkıntı yok” dedi.

     Rize”nin imar planını yapıyoruz

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap Rize”de ki çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için Rize de Jeolojik, Haritalama ve İmar planı yapımına başlandığını belirterek “ Planın faal olarak gerçekleşmesi için Batı kısmında 13 köyümüzü mucavir alan olarak seçtik. 1 yıl içinde imar planını güncelleyeceğiz. Rize”nin zaten bir imar planı vardı. Ama uygulanmadı. Şehir merkezinde yıkıp yapmaktan ise yeni yerlerin açılması ile yeni yerlere taşınmak daha mantıklı” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  DAVYUT

   1 Ekim 2016 19:44
       

  ÜST MAHALLELERİN YOLLARINI GENİŞLETİP İMARA AÇMAZSANIZ RİZE ASLA GELİŞMEYECEKTİR.BU NUFUSU NERKEZ KALDIRMIYOR LÜTFEN MİLLETVEKİLLERİYLE BİR OLUP İSTİMLAK PARASI ÇIKARIN VE KARAYOLLARIYLA İŞŞBİRLİĞİ YAPIN YOKSA TREN KAÇACAK VE RİZE 5023 DE TÜRKİ,YENİN EN GERİİLLERİ ARASINDA KALMAYA DEVAM EDECEK... DOSTCA BİR UYARI......

Yorum Yapın