ALFA OTOMAT ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

 

ALFA OTOMAT ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

 

1969 yılında Karaköy / Perşembe pazarında kurulan Alfa otomat çelikte kalitenin öncüsü olarak ülke ekonomisine hız kesmeden üretmeye devam ediyor.

  

Otomat çeliğini Türkiye’ye ilk getiren, sektörde ilk olmanın haklı gururunu yaşayan Rize/ Gündoğdu’ lu iş insanı Sait Karamahmutoğlu, Alfa Otomat firmasının ürünlerinin en üst kalitede olduğuna vurgu yaparak ;” Yarım asırlık geçmişe sahip olduğumuz sektördeki deneyim, profesyonel bilgi ve yetenekli çalışanlarımızla koşulsuz uluslararası müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz” dedi.

Türkiye Sanayisinin kalbi sayılan Kocaeli / Gebze Organize Sanayi sitesinde Alfa Otomat olarak çeliğe üst düzey Türk imzası attıklarını belirten Karamahmutoğlu; 

 

OTOMOTİV, BEYAZ EŞYA VE SİLAH SANAYİ BAŞTA OLMAK ÜZERE…

 “ Üretip satıyoruz. Bizim üretilen malzeme çelik sanayide kullanılan kaliteli bir hammadde. Ağırlıklı olarak otomotiv, beyaz eşya, silah sanayi. Çeliğin olduğu her alanda bizim ürettiğimiz malzeme var. Tek sorun hammaddenin tamamı yurt dışından geliyor olması. Türkiye çelik sanayisi dünyada sekizinci sırada yer alıyor ama inşaat demiri kalitesinde bu yerde yer alıyoruz. Firma olarak hammaddeyi dışardan alıyoruz ama yüzde 60 ‘ından fazlasını ihracat yapıyoruz. Burada Türkiye’ye kalan katma değer sadece işçilik maliyeti olarak gözüküyor. Keşke hammaddenin de Türkiye’de üretimi olsa idi de tamamını ihracatta kullansaydık, inşallah önümüzde ki yıllarda buda olur. Yurt dışı ihracatımızın büyük bölümü İran, Rusya, İtalya, Romanya, Bulgaristan ve Meksika ülkeleri yer alıyor. Şu günlerde yaşanan dünya genelinde kriz bizim sektörde etkilemeye devam ediyor. Biz daha önce beş satarken üç satmayı zorlanıyoruz. İnşallah yakın çevremizde devam eden savaşlar sona erir, ekonomik krizler sona erir ve tekrar sektör iyi günler yaşar diye düşünüyorum, öngörüyorum. ALFA OTOMAT olarak yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bulunduğumuz fabrika boyutunda bir fabrika daha satın aldık. Kapasitemiz ikiye katlanacak. Yeni bir makine siparişi ile üretim kapasitemiz yüzde 30 daha artacak. Ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz. Devletten elbette sektör olarak bizde destek bekliyoruz. Örneğin TOKİ’nin yaptığı evler nasılsa aynısının sanayi içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Devlet eliyle yapılmış Organize sanayi siteleri, ya da küçük sanayi siteleri yapılsa inanın çok faydalı olacak. Bizim bulunduğumuz organize sanayi bölgelerinde arsalar çok çok pahalı. Devletimiz aynı TOKİ ev şartlarında olduğu gibi geniş sanayi siteleri yapılıp, uygun fiyatlarla kira öder gibi bize tesisler yapılıyor olsa eminim ülke ekonomisi çok daha güçlenir. Sanayiye yapılan bir tesis birkaç yıldır değil, sürekli olacağından getiri gelecektir. Bir fabrika yapıldığı zaman ihracatı var, işçi çalışanı var, ekonomiye üst düzey sürekli katkısı var. Bu konuda devletimizden biz sanayiciler olarak yardım bekliyoruz” ifadesini kullandı.

 

 


Önceki Haber 

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Rizeli

   12 Aralık 2022 15:35
       

  rizespor maçlarında görmek istiyoruz bu beyefendiyi. güzel yerlere gelen ve ekmek veren esnafımıza teskkr ederım sahsım adına 

Yorum Yapın