RENK PROJESİ DEĞERLENDİRİLDİ


RENK PROJESİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 
RENK Projesi değerlendirme toplantısı Ali Metin Kazancı Rize Lisesi’nde yapıldı.
 
Vali Ersin Yazıcı’nın katılımlarıyla Merkez İlçedeki okul ve kurum müdürleri ile Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesini değerlendirmek üzere Ali Metin Kazancı Rize Lisesi konferans salonunda toplantı yapıldı.
 
Renk’in çok güzel bir proje olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "İlimiz olarak eğitimde kaliteyi artırmak için çalışıyoruz.” dedi.
 
Vali Ersin Yazıcı konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:
 
“Temel hedefimiz; iyi, donanımlı, bilgili insan yetiştirmek olmalı.
 
Bu proje İlimiz için çok önemli sonuçlar doğuracaktır.  İlimizde eğitimin kalitesini artırmak için el birliği ile çalışmaktayız.
 
Bu vesileyle Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesine katkı sağlayan tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyor; bu önemli çalışmanın alanında örnek olmasını ve İlimiz eğitimine, insanımıza, çocuklarımıza katkıda bulunmasını diliyorum." şeklinde konuştu.
 

 

 Okul ve Kurum Müdürlerinin proje uygulamalarında karşılaştıkları sorunları da dinleyen Vali Ersin Yazıcı, çözüm önerilerinde bulundu.
 
Vali Yardımcısı Mehmet Özer ise, RENK Projesi kapsamında Merkez İlçede yapılan eğitim öğretim faaliyetleri konusunda bilgi verdi.

 

 
İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş da gerek Merkez İlçedeki gerekse diğer ilçelerimizdeki faaliyetler hakkında bilgi vererek, geçtiğimiz yıllara göre eğitimde bir sıçrama beklediklerini belirtti. Proje kapsamında yapılan etkinliklerde sadece başarı seviyesinin yükseltilmesinin hedeflenmediğini, başarının yanında değerler eğitimi noktasında da en üst seviyede bir başarı amaçlandığını; bu noktada okul ve kurum yöneticilerinin özverili olmaları gerektiğini vurguladı.
 
Değerlendirme sonrasında Vali Ersin Yazıcı ve toplantıya katılan bütün okul müdürleri,  Ali Metin Kazancı Rize Lisesinde sınıflara girerek, öğrencilerle birlikte kitap okudular.

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın