RTEÜ Dördüncü Oldu


 


RTEÜ Dördüncü Oldu

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ), TÜBİTAK Araştırma Programları Başkanlığı  (ARDEB) tarafından yayınlanan 2016 - 2020 yılları 5 yıllık proje istatistiklerine göre ülkemizde 2000 yılından sonra kurulmuş olan 125 Üniversite arasından 4. olmuştur.

 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kuruluşu (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) üniversitelerin 2016–2020 yılları arasını kapsayan 5 yıllık proje istatistiklerini yayınladı. TÜBİTAK tarafından yayımlanan raporda Üniversitelerin son 5 yılda müracaatta bulunduğu proje sayısı, desteklenen proje sayısı ve proje bütçeleri gibi bilgiler yer almaktadır.

 

RTEÜ, 2000 yılından sonra kurulmuş olan 125 üniversite arasında 4. sırada yer almıştır. Bu kategoride, Gebze Teknik Üniversitesi birinci, İstanbul Medipol Üniversitesi ikinci, TOB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ise üçüncü sırada bulunmaktadır.

 

RTEÜ, Devlet ve Vakıf dahil ülkemizdeki tüm üniversiteler kategorisinde ise, 36. sırada yer almıştır. Bu kategoride, Ortadoğu Teknik Üniversitesi birinci, Ege Üniversitesi ikinci ve Hacettepe Üniversitesi de üçüncü sırada yer almıştır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ise TÜBİTAK tarafından desteklenmiş olan 50 proje sayısı ile 171 üniversiteyi geride bırakarak 36. sırada yer almıştır. RTEÜ, ortaya koyduğu bu başarı ile kendisinden çok önceleri kurulmuş olan Pamukkale Üniversitesi (1992), Gaziantep Üniversitesi (1987), İnönü Üniversitesi (1975), Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (1974), Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (1982), Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (1992), Manisa Celal Bayar Üniversitesi (1992), Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (1992) ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (1992) gibi birçok üniversiteyi geride bırakmış ve ar-ge çalışmalarında elde etmiş olduğu başarıyı proje konusunda da göstermiş oldu.

 

Üniversitemizin söz konusu başarıyı elde etmesinde katkısı olan öğretim elemanlarımız ile RTEÜ’nün akademik performans ve başarısının artması için çalışan akademik ve idari personelimize teşekkür ederiz.

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın