Rize'de kız öğrenci yurdunda asansör kazası

Rize'de kız öğrenci yurdunda asansör kazası

- Vali İhsan Selim Baydaş:
- "Burada sorumlu olan arkadaşlarımızın görevden alınmasıyla ilgili, sorumluluk tespit ettiğim her arkadaşımın görevine son vereceğimi söylüyorum"

 

Rize'de kız öğrenci yurdundaki asansörde kaza meydana geldi.
Alınan bilgiye göre, Ayder Kız Öğrenci Yurdu'nda hizmet veren asansörlerden biri, bulunduğu kattan zemin kata kaydı.
Olayın ardından öğrenciler, yurdu boşalttı. İhbar üzerine yurda sevk edilen itfaiye ekipleri, asansörleri kontrol etti.
Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile İl Gençlik ve Spor Müdürü Gürhan Yıldız, yurda geldi.
Bina önündeki öğrencilere hitap eden Vali Baydaş, öğrenci temsilcileri ile görüştüğünü söyledi.
Kazada yaralanan olmadığını bildiren Baydaş, şöyle konuştu:
"Vali olarak söylüyorum; burada sorumlu olan arkadaşlarımızın görevden alınmasıyla ilgili, sorumluluk tespit ettiğim her arkadaşımın görevine son vereceğimi söylüyorum. Öğrenci arkadaşlarımla doğrudan temas kuracağım. Kendi telefonumu vereceğim. Yurdun her türlü problemi, asansörle ilgili sorunlar ifade edildi. Tamamıyla ilgili arkadaşlarınızla doğrudan iletişim kuracağım. Problemleri beraber çözeceğiz."
Gençlik ve Spor Müdürü Yıldız ise asansör düşmesiyle ilgili hiçbir öğrencinin sağlık problemi olmadığını belirterek, sadece asansörde kalan bir kişinin tedbir amacıyla hastaneye götürüldüğünü kaydetti.


Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  kenan

   7 Kasım 2023 09:51
       

  ilk önce asansörde kalan genç kızımıza geçmiş olsun diyorum olayı gece 1,saat30 dk canlı izledik öğrenciler 4 asansörden 3 unun çalışmadığını söylüyor bu kabul edilecek bir şey değil ya müdürün sörümsüzlüğü yada asansör firmanın beceriksizliği var hata kiminse cezasını çekmeli muhakkak burada başka bir durumu dikkate almak istiyorum bu kızlar geleceğin anneleri olacak  ve gelecek nesilleri yetiştiren ebe beyinler olacak lakın akşam 1,sat 30 dk canlı yayında izlediğim görüntüler beni son derece korkutmuştur geleceğin anneleri bu kızlarımız mı olacak diye olay olmuş rektör gelmiş bir şeyler söylemeye çalışacak 1000 kışlık grupta maksimum 30 ve 50 kışlık bir grup durmadan bağırıp rektörün konuşmasını engellediler vali bey geldi yine aynı adam ağzını açıyor bu grup edep haya ahlak saygı kurallarını yitirmişçesine vali beye iki kelime ettirmediler sanki bu grubun amacı sorunun giderilmesi değil de provokatörlük peşinde oldukları izlemini vermiştir ekran başında izleyen ve yorum yapan herkesin çildirdiği attıkları yorumlarda belli olurken 1000 kışının bulunduğu bir yurdu maalesef 30 ve 50 kılının yapmış olduğu son derece saygısız tavırları yüzünden bütün kızlarımız haklı  davalarında haksız duruma düşürmüştür ayrıca gerek rektör beye gerek vali beye karşı son derece saygısızca hareketlere bulunan bu grubun yurttan atılmalarının çok doğru bir karar olacağını düşünüyorum

Yorum Yapın