“İri, taze ve şifa olsun” Bu da 'Balık' duası


Bu da 'Balık' duası
- "Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinliğine din görevlileri bereketli bir sezon için balık duası etti

 

 

 

Beylikdüzü’nde ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir balıkçıda düzenlenen etkinlikte din görevlileri denizlerde bereketli bir sezon olması için balık duası etti. Sıra dışı anların yaşandığı etkinlikte; imamlar tıpkı yağmur duası eder gibi balık bolluğu için el açıp dua etti.
‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Balıkçı Kenan Yaşam Vadisi Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe Beylikdüzü Müftü Vekili Lütfi Aydın ile ilçede hizmet veren çok sayıda din görevlisi katıldı. Balıkçı Kenan’ın kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni de gezerek mumya balıkları inceleyen din görevlileri adına bir konuşma yapan Aydın, "Din gönüllüsü insanlık için ilim ve irfan üreten insanlardır. Camilerimiz hakkın ve adaletin yaşatıldığı yerler. Camilerimizdeki bu huzur ortamının sosyal hayatın her alanında yaşanmasını istiyor ve bunun için çabalıyoruz" diye konuştu.
Din görevlileri tertiplenen etkinlikte daha sonra henüz bir ay önce açılan deniz av sezonunun bu yıl bereketli geçmesi için balık tezgahı başında dua etti.
“İri, taze ve şifa olsun”
Balık tezgahındaki; “Derya kuzusu bunlar, canlı canlı..” şeklindeki bağırışlar yerini duaya bıraktı. Görenlerin şaşkınlıkla izlediği o ilgi çekici anlarda din adamları; “Allah’ım bu mevsimde bize bu tezgahlarda iri iri balıklar görmemizi nasip eyle, balık bol olsun ucuz olsun herkes yesin, herkese şifa olsun, balıkçımızın da halkımızın da yüzü gülsün. Denizdeki balıkçımızı kazadan beladan koru Yarabbi” şeklinde dua etti. Din görevlilerinin yakarışına çevredeki vatandaşlarda ‘Amin’ diyerek eşlik etti.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar