ÇAYKUR’un Çok Amaçlı Çay satış Mağazası Hizmete Açılıyor


ÇAYKUR’un Çok Amaçlı Çay satış Mağazası Hizmete Açılıyor

 

Çaykur Genel Müdürlüğü'nün yanında 3 ay önce yapımına başlanan,100 metre kare alandan oluşan, Rize iline özgü, ahşap mimari ile yapılan çok amaçlı, içinde Mini bir ÇAY Müzesi bulunan, Yeni bir mağaza konseptinde olacak,Çaykur Çay satış mağazası hafta içinde hizmete girecek.

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim; Çay üretimi ve satışında sadece ülkemizin değil, tüm Dünya’nın en büyük markalarından olan Çaykur olarak yaklaşık 60 ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek, "Daha çok Avrupa ülkelerine çay satıyoruz. Dünyanın her yerinde bizim çayımız var, hedef kitlemiz tüm Türkiye ve Dünya’dedi

Biz aslında kuru çayda da rekor kırmak istiyoruz. Pazar payı belli. Yurt içindeki durum da belli. Buna rağmen bakıldığı zaman üretimde son 15-20 yılın üstünde gidiyoruz. Bu yıl bugün itibarıyla 51 bin tonu geçtik, bir önceki yılın aynı döneminde 42 bin ton, geçen yılın aynı döneminde ise 32 bin tondaydık. Bu hedefin üzerine çıkmayı hedefliyoruz.

Çaykur ismi ve ürettiği onlarca sağlıklı ürün çeşitleriyle, tüketici ve üreticilerine, şehrimize her yıl gelen binlerce yerli, yabancı turistlere en kaliteli hizmeti sunma noktasında, her bir müşterimizin rahatlıkla ulaşıp, onlarca çay çeşitlerini satın alacaklardır. Çay satış Mağazamızın bir kısmında çayımızın geçmiş tarihinde kullanılmış olan eski çay toplama, eski çay işleme araç ve gereçleri, eski çay ürün paketleri, eski çay tüketim eşyalarının yer aldığı tarihi materyallerinin sergilendiği mimi müzemizde gezmiş olacaklar.

100 metre kare alandan oluşan, bu yeni konsept çay satış mağaza ve müzemizin Çaykur Genel Müdürlüğü’nün bitişiğinde, müşterilerimize en rahat ulaşılabilecekleri bir noktada hizmet verecek mağazayı hafta içinde açmış olacağız. Mağazamızın etrafında yaklaşık olarak 300’e yakın Çay fidesi dikerek, çevre düzenlemesi tamamlandı. Herkesin rahatlıkla ulaşabileceği, yeni çay satış mağaza ve müzemizin, ulaşım ve park noktasında bizlere katkı sağlayan Rize Belediyesine teşekkür ediyoruz.

Giriş bölümleri, duvarları, çatısı ve çevresiyle Rize’nin mimarisine özgü ahşap mimariyle yaptığımız, yeni çay satış mağaza ve mini müzemize müşterilerimiz, gerek özel araçlarıyla, gerekse yaya olarak ulaşımları çok kolay, güvenli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Rize’ye gelen yerli ve yabancı Müşteriler, özel araçlarıyla ve gerek turist kafilesi otobüsleriyle park sorunu yaşamayacaklardır. Ürettiğimiz, siyah, yeşil ve organik çay çeşitlerini satın alıp, mini çay müzemizi gezerek, görevli personelin kendilerine tadım ve tattırma şeklinde ikram edecekleri sıcak çaylarını afiyetle içeceklerdir.

Kurum finansmanını hiç kullanmadan başka atıl değerlerden yapmış olduğumuz bu çok amaçlı yeni çay satış mağazamızın tüketici, üretici ve şehrimize gezmeye gelen yerli ve yabancı turist misafirlerimize, Rize’mize hayırlı olsun diyerek sözlerini tamamladı.

Osman KÖSEOĞLU


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın