Adnan Onay’dan Çaykur eski Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’na tepki


 

Rize’nin önemli yayın organlarından Kaçkar Televizyon Kanalı ortaklarından Adnan Onay’dan Çaykur eski Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’na tepki; ‘’ 2 yıl sonra ortaya çıkıp yaptığı yanlış icraatları savunup onu bunu suçlayarak kendini temize çıkarmaya kalkan birine neden cevap verilsin ki?’’


Sosyal medya hesabı üzerinden düşüncelerini kaleme alan Onay, Sütlüoğlu’nun Çaykur Genel Müdürlüğü döneminde keyfi uygulamalar, savurganlık ve yanlış politikalar nedeniyle bizatihi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevi bırakmasını istemesi üzerine istifa etmek zorunda kaldığını belirterek; ‘’Suçladıklarının Sütlüoğlu'nun eleştirilerine cevap vereceğini sanmıyorum. Çünkü istifa ettirilirken söyleyecek hiçbir sözü olmayan, ancak 2 yıl sonra ortaya çıkıp yaptığı yanlış icraatları savunup onu bunu suçlayarak kendini temize çıkarmaya kalkan birine neden cevap verilsin ki?’’ dedi.

 

Çaykur'u gavur malı gibi kullanan, kullanmış olanlardan bu dünyada hesap sorulmazsa da Allah’ın elbet hesap gününde hesabını soracağını dile getiren Onay, İMDAT SÜTLÜOĞLU'nun görev yaptığı dönemlerle ilgili Çaytaş, Didi, Paketleme, depolarda çürüyen hassas! teraziler, lüks makam aracı, reklam bedelleri, promosyonlar, kaybolan tonlarca çay, onlarca yurt dışı gezisi, makama özel asansör, banka kredileri depolarda vasfını kaybetmiş stok çaylar vs. ile ilgili çeşitli iddialar gündeme geldiğini ve bunların bir çoğu bazı basın yayın organlarında yer aldığını, bazılarının da devlet raporlarına girdiğini kaydetti.

 

Çaykur Genel Müdürünün görevinin bölgeye alternatif ürün getirmek olmadığını, görevinin çayın geleceğini teminat altına almak, ürünün değerini yükseltmek, kurumu kâra geçirmek için uğraşmak olduğunu ve bunları bir yana bırakıp kurumları batıranların bu tür arayışlarının iyi niyetli olduğunu düşünmenin safdillik olduğunu belirten Onay,


Açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

 

‘’Sütlüoğlu'nun basın toplantısında bulunan bazı basın mensupları açıklamaları canlı olarak yayınladılar.

 

Görev yaptığı dönemler itibarıyla bugünkü rakamlarla 100 milyonu aşkın reklam ve çeşitli isim altındaki giderlerden basın toplantısına katılanlarının ne derece yararlandığını bilmiyorum. Ancak, burada bulunanların Sütlüoğlu'nun geçmişteki icraatları hakkında basında yer almış, bahsettiğim konularla ilgili hiç olmazsa bir iki soru sormaları beklenirdi. Demek ki akıllarına gelmemiş!

 

 

Bu yazıyı Sütlüoğlu'nun açıklamalarının doğruluğu-yanlışlığını ortaya çıkarmak için yazmıyorum. Yazmamdaki asıl neden, hala bölge halkına bir umut diye sunduğu ve bu pembe tabloya kanan birilerinin hemen harekete geçip yazılar döşediği, şimdiki yetkilileri suçladığı STEVİA ürünü ve fabrikasıyla ilgili.

 

Sütlüoğlu, steviayı incelemek için Arjantin'e gittiğini bu ürünün Rize'de yetiştirilebileceğine kanaat getirip, Rize'de bunun fabrikasını kurmaya karar verdiklerini belirtiyor. Yani bu ürünün Rize'de yetişip yetişmeyeceği, fabrikasının işleyip işlemeyeceği konusunda hiçbir bilimsel araştırma yapmaya gerek görmeden kendisi buna karar vermiş!

 

Şimdiki iddasına göre de, bu ürün Rize'de alternatif bir ürün olacakmış, bir dönümden dört ton ürün elde ediliyormuş ve her yere dikilebiliyormuş, (bugünkü parayla 30 milyonu harcamayla kurulmuş olup çöpe atılan) fabrikası da üç yılda kendini amorti edebilecekmiş!

 

Bu hikayeyi dinleyince bu ürünü araştıran biri olarak işin gerçeğini yazmak gerekir diye düşündüm.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  VATANDAŞ

   29 Temmuz 2020 20:56
       

  BURADA SADECE  YALAKALIK  GÖRÜŞLERİNE  YER  VERİYOR  ELEŞTİRLERE  ASLA  TAHAMMÜL  ETMİYOR.  ÖZGÜR  VE  HÜR  BASIN  KRİTİLERLERİNE  ASLA  UYMUYORSUNUZ. 

 2. 0 0
  {usertitle}

  RIZA

   29 Temmuz 2020 21:01
       

  MİMN  TURGU8T  ÇAYLAK  AZ  EVELİ  MEİLİ  DE  BEN  ATTIM  BENİ M  YORUMLARIMI  YAYINLAMAMAKTA  KARARLI OLDUĞUNU  BİLİYORUM  BEN  MENFAATSİZ  BİR  RZİE  SEVDALISYIM   AMACIM  HALKI  DOĞRU  BİLGİLENDİRMENİZ.  SPOR  YORUMCULARINIZ  DOĞRU  KATKILAR  VERİYOIRLAR.  ANCAK  İZLEDİĞİNİZ  SİYASET  RİZEYE  UZUN  VADEDE  ZARAR  VERİR.  GAZETECİ  SORU  SORAR  5 N  1 K  UYGULUYORMUSUNUZ.   TEK  YANLI  HABER  VERİYORSUNUZ.   SORU  ŞU  ÇAYKUR  NEDEN  ZARAR  EDİYOR.  SON  SORU  ÇAYKUR  NEREYE  KOŞUYOR.  BUGÜNÜ  ELBETTİKİ  UNUTMAYACAK  BÜGÜN  BU  GAZETEDE  YER  ALAN YAZAR  ÇİZELERE  YARIN  SÖZ  SÖYLEME  HAKKINB  OLACAK  AMA  BU  BENİ  MUTLU  ETMİYECEKTİR.  ZİRA  ÇAYKUR  BİRİLERİNE  ÇOKTAN  PEŞKEŞ  ÇEKILMİŞ  OLACAKTIR.  

Yorum Yapın