Karali Çay yaş çay sezonunu açtı


 

Karali Çay yaş çay sezonunu açtı

Karali Çay, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde başlayan çay üretimi ile birlikte sezonu açtı, üreticilerinden yaş çay alımına başladı.

Mevlana Karali yaptığı açıklama 2021 yılı yaş çay sezonu için fabrikalarında tüm hazırlıkları tamamlayarak üretime başladıklarını açıkladı. Üreticilerden hasat olgunluğuna erişen yaş çay filizlerinin alımını gerçekleştirdiklerini ifade eden Karali, bahçelerde son derece kaliteli yaş çay yaprağı bulunduğunu, verimin de yüksek olduğunu belirterek bunun karşılığında ise tüketicilere kaliteli kuru çay sunulacağını söyledi. Türk çayının doğal ve sağlıklı yönüne dikkat çeken Karali, yaş çay sezonunun tüm sanayiciler için hayırlı olmasını diledi, üreticiler için de bereketli bir sezon temennisinde bulundu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  ezilen vatandaş

   24 Mayıs 2021 14:06
       

  2021 yılı çay sezonu tüm üreticilerimiz adına hayırlı olsun. Rizemizin ürünü olan çayımızla ilgili her yıl olduğu gibi buyılda aynı şartlar, sıkıntı ve sanoryolarla başlamız bulunmaktayız. Sizler Özel sektörler olarak tabiki ilimizde istihdam iş imkanı üretim yapmaktasınız. Üreticinin sıkıntısı çaykurun yaptığı yanlış politikaları yüzünden üreticiyi özel sektöre itmektir. Özel sektörde budurumu değerlendirerek ona göre iş ve işlemlerini gerçekleştirmrktedir. Özel sektörden beklentimiz devlet fiyatından çayımızı alsın işlesin vadesi 5 - 6 ay olsun yılı geçmesin temennimiz kantatın topuzunu kaçırmadan özel sektör ve üreticilerimiz memlun olsun bol bereketli bir hasat dönemi temennisiyle....!

Yorum Yapın