Saffet Mete; " İyidere İçin Hayallerimiz Çok Büyük”

Rize’nin İyidere ilçesinin başarılı Belediye Başkanı Saffet Mete, 4.5 yılda dur durak demeden çalışarak güzel hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Geride kalan görev süresi içinde İyidere’ye her alanda çok iyi ve güzel hizmetler yaptıklarını ve hizmet seferberliğinin artarak devam edeceğinin altını çizen Başkan Saffet Mete, “İyi dere belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren başlattığımız hizmet seferberliği hız kesmeden devam ediyor. İçme suyu, kanalizasyon, doğalgaz ve yol genişletme çalışmalarının tamamlandı mahallelerde, yol betonlama ve asfaltlama çalışmaları sürüyor” dedi.
 İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, yaptığı açıklamada, ilçeye hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, "Sözümüz söz dedik, hiçbir sözümüzden dönmedik. İlçemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için var gücümüzle çalıştıklarının altını çizerek şöyle devam etti. İyidere’yi Deniz sahiliyle buluşturan görsel güzelliğini de ön planda tutarak 3 tane alt geçit yaptık. Millet Bahçesi Projesi Bizi Hızlandırdı.

 

RİZE’NİN GİRİŞ KAPISIYIZ

İyidere’nin giriş kapısı olarak nitelendirildiği sahil otobanındaki alt geçitleri maderinize ettik ve millet bahçesi ile bu alt geçitlerin bağlanacak.
“ Toplamda 6 milyon TL’lik bir yatırımla kamera, ses ve müzik sistemiyle donatılan 3 alt geçidin, ilçeye ve Rize’ye tanıtan fotoğraflarla öne çıkan bir proje oldu. İki alt geçit hizmete açıldı, bir diğeri ise Hazar mahallesinde bulunuyor, bu alt geçitte yakın zamanda hizmete girecek. İyidereli Vatandaşlar bu hizmetimi taktir ediyor. İnanıyorum ki bu proje Karadeniz sahilinde tüm ilçelere örnek olacak” dedi.

BU İŞ GÖNÜL İŞİDİR

 

2019 yılında yapılan seçimler sonrası göreve geldiğini hatırlatan İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete;” Biz ticaretle uğraşan insanlarız. Belediye Başkanlığı bir gönül işi. Çok iyi bir ekibimiz var. Birlik beraberlik içinde 4.5 yılı  tamamladık. Kendime kaç not veririm? Bunu ben vermeyeyim. Halk teveccüh ederse, partimiz onay verirse 2024 aday olursak bu notu halk verecektir. Çünkü onlar bizi bu göreve layık gördüler. Biz, çıraklık döneminde bunu yaptıysak , kalfalık döneminde daha modern projeler ondan sonra ustalık döneminde ise daha büyük projeler yapacağız. İlçemizi bir turizm ilçesi olarak görmek istiyorum. İlçemizde devam eden bir lojistik projesi var. Bu proje Türkiye’nin en büyük 4’üncü limanı olacak. Bu yatırım için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve vekillerime çok teşekkür ediyorum.  Burada Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’ e de çok teşekkür ediyorum, her gittiğimiz yanında bizi kucakladı. İyidere bizim sevdamız. Çıraklık dönemimde elimizden bunlar geldi, eğer partimiz bizi aday gösterir, halkımızda bizi seçerse kalfalık döneminde İyidere’nin turistik ve lojistik limanı ile çok önemli yatırımlar olacak. 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM OLACAK

Başkan Seffet Mete, “Önümüzde ki yıllarda İyidere’nin yüzde 90’ı doğalgaz ile buluşacak. İyidere’de en büyük sorun konut sorunu var, lojistik limanının açılması ile birlikte bu konut ve iş yeri sorunu daha da büyüyecek. İkinci dönem bizim en büyük projemiz kentsel dönüşüm olacak. Sahil bandında balık satış yerlerimiz olacak, bir tane plaj projemiz var , yine Hazar mahallesinde eski okulun olduğu yerde kadın ve gençlerin derslerini yapabileceği çok güzle bir proje düşünüyoruz. Bunun yanında aynı mahallede bulunan üst yolumuzun yüzde 60’ını bitirdik inşallah yeni dönemde o yolun tamamını bitireceğiz. Hayallerimiz çok büyük” ifadesini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta memleketi Rize ziyareti için konuşan Başkan Mete;” Bugün Rize’de yatırımların tümümde sayın Cumhurbaşkanımızın imzası var. Bizden istediği yapılacak yerel seçimlerde Rize’de 18’de 18 AK Partinin belediye başkanlıklarını kazanması oldu. Bizde onu mutlu etmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. 2024 yerel seçimlerinde tüm belediyeleri alıp, sayın cumhurbaşkanımız mutlu edeceğiz” diye konuştu.

AJANS53.COM ÖZEL


YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR.Önceki Haber 

Yorumlar

Yorum Yapın