ARAPLAR, ORDU'da 50 MİLYON DOLARLIK GAYRIMENKUL ALDILAR!


Ordu'ya Arap yatırımcı ilgisi

 

 

 - Ordu Valisi Balkanlıoğlu:
- "Araplar il genelinde 50 milyon dolar civarında gayrimenkul satın aldılar"
- "Sadece bu yıl kente gelen Arap turistin sayısı 30 bini aştı"

 Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu,  son yıllarda yaptıkları tanıtım çalışmalarının sonuç verdiğini belirterek, "Araplar il genelinde 50 milyon dolar civarında gayrimenkul satın aldılar" dedi.

Vali Balkanlıoğlu, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Arap yatırımcıların Ordu'ya olan ilgilerinin her yıl arttığına işaret etti.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın hizmet vermeye başlamasıyla kente gelen arap yatırımcı ve turistlerin artığını dile getiren Balkanlıoğlu, "Sadece bu yıl kente gelen Arap turist sayısı 30 bini aştı" diye konuştu.

Balkanlıoğlu, geçen yıl kenti ziyaret eden Arap turist sayısının 15 bin civarında olduğunu anlatarak, bu sayının ikiye katlanmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Son dönemde özellikle ulusal kanallarda Ordu'yla ilgili yer alan program ve belgesellerin Arap turist ve yatırımcıların da dikkatini çektiğini vurgulayan Balkanlıoğlu, "Bu durum gerek turizm için, gerekse yatırım ve ticaret için gelenlerin sayısında ciddi oranda artma yaşandı. Araplar bu yıl çeşitli ilçelerimizden 100'ün üzerinde gayrimenkul aldı" ifadesini kullandı.

Vali Balkanlıoğlu, Ordu'da geçen ay içerisinde Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Umman, Lübnan, Mısır ve Fas'tan bir çok ünlü medya kuruluşunun temsilcilerini ağırladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Son dönemde Ordu'ya yönelik tanıtımlarımıza ağırlık vererek Ordu'yu gezmeye görmeye değer güzel bir il olarak lanse ettik. Turizm ve seyahat şirketlerinin de dergilerine Ordu'yu bir şekilde koydurmayı başardık. Böyle olmasıyla Ordu her kesimden insanların dikkatini çekmeye başladı. Arapların Karadeniz'e olan ilgilerini herkes biliyor. Biz de Trabzon'a kadar gelen bir Arap turist ve yatırımcının Ordu'ya gelmesi için çalışmalar başlattık. Şu ana kadar da bunda başarılı olduk. Geçen yılki sayı ikiye katlandı. İnşallah gerek havalimanımızın katkılarıyla ve gerekse bizlerin yapacağı çalışmalarla bu sayıyı daha da artırmayı planlıyoruz. İnşallah Ordu layık olduğu yerlere gelecektir."

- 50 milyon dolarlık gayrimenkul satın aldılar

Ordu'ya gelen Arap yatırımcıların kentten boş dönmediklerini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

"Ordu'yu tanıttıkça gerek turizm için gelenler, gerekse yatırım ve ticaret için gelenlerin sayında artmalar yaşandı. Bu yıl Araplar sadece Fatsa ilçemizden 100'ün üzerinde, il genelinde ise 300'ün üzerinde konut alındığı bilinmekte. Bu anlamda mülk edinmede mütekabiliyet şartı kaldırılınca bu bölgeler onlar için zaten cennet gibi olduğu için ve hava durumları onları cezbettiğinden hem ilimize yatırım amaçlı hem de turizm amaçlı geliyorlar. Gelmeye de devam edecekler. İnşallah fındığa alternatif güzel bir turizm ürünü elde etmiş olacağız."


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın