RİZE, EL EMEĞİ ÇARŞISINA YOĞUN İLGİ…


RİZE, EL EMEĞİ ÇARŞISINA YOĞUN İLGİ…

 

Rize Belediyesi , Rize Kent Konseyi ve Kadın Derneklerinin işbirliğinde hazırlanan Rize’li üretken kadınların “El Emeği Göz Nuru Çarşısı” Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında açıldı.

Açılışa Eşi Fatma Metin’le katılan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin “El Emeği Göz Nuru Çarşısı” açılış konuşmasında; “Bura da daha çok kendi kültürümüzde olan el emeği ürünlerimizi sergileyerek halkımıza ve ilimize gelen turistlere sunuyoruz. Farklı çalışmalarında satışa sunulduğu çarşı, Bölgemizin kültürünü ön plana çıkaracak faaliyetleri ortaya koymaktır. Hanımlarımızın yapmış olduğu birbirinden güzel ürünleri, Arzu eden vatandaşlarımız gelip görerek dilediği ürünleri alabilecek. Böylece kadınlarımıza katkı sağlamış olacaklar. Paydaş kurumlarımıza ve bu alanın oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çarşımızı özellikle Rizeli hanımların talepleri üzerine oluşturduk ilgi ve katılım çok güzel, herkesi de görmeye ve alışveriş etmeye davet ediyorum” dedi.

Kadın Derneklerinin, Hanımlara el emeklerini pazarlamalarına imkan sağlayan Çarşı’nın Açılışına; Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil, İl Kültür Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin, Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse, İl Genel Meclis Eski Başkanı Mehmet Kazancı, İl Ticaret Müdürü Osman Köseoğlu,İl Müftü Yardımcısı Naci Çakmak ve çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  MAPAVRILI

   25 Temmuz 2019 08:59
       

  SN BASKAN BIZIM KANAVICALARLAN VAKIT GECIRMEYE VAKTIMIZ YOK ELBETTE ONLARDA OLACAK AMA SEN O ISLERI BASKALARINI ATA BIZIM YAPILACAK COK AMA COK ISIMIZ VAR ÖTEKI VILAYETLERDEN COK AMA COK ASAGI KALDIK BIZ ESKIDEN COGU VILAYETLERDEN ILERIYDIK AMA REIS GIBI BIR INSANIN VILAYETININ HALI PERISAN 

  SEN TÜM GÜCÜNÜ RIZENIN KALKINMASINA HARCAMALISIN

  SENDE ESKILER GIBI OLMAMALISIN

  HANGISINI SÖYLEYIM 

  ! BIR TANESINI SÖYLEYIM TAM BIR APTALLIK ABIDESI

   

  ÖYLE BIR NAFILELER GELDILERKI 

  DÜSÜNÜN RIZENIN GIRISLERINDE  YESILLINDIRME SÖZDE YAPMISLAR

  ALLAH AKIL FIKIR VERSIN

  RIZENIN YOL KINARLARINA GÖTÜRÜP ZAKKUM FIDELERI DIKMISLER INSANA YUH DERLER

   

  ADAMLAR CAYI GÖRMEYE GELIYORLAR

  BIZIM MALEZLIKLER ZEHIRLI ZAKKUMLARA PARA ÖDEMISLER GETIRIP BIZE YESILLIK OLARAK YUTTURMAYA CALISMISLAR

   

  BE MAHLUKLAR BIZIM 4MEVSIM YEMYESIL CAY FIDANLARINI NEDEN DIKMIYORSUNUZ

  HEMDE RIZENIN SIMGESI

   

  SN BASKAN SEN COK CALISMAN LAZIM IYI BIR YENI KADRO KURMALISIN KENDINE

   

  ESKI MALIZLIKLERI AL KIZAGA 

   

   

Yorum Yapın