RİZE’YE SAĞLIKLI SU GELİYOR


VARDABİR EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR,  RİZE’YE SAĞLIKLI SU GELİYOR

 

 

            Varda İçme suyu Yapım, Bakım, Onarım ve İşletme Birliğinin 2017 yılı 2. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı 30.10.2017 tarihinde Birlik Başkanı Sabit KARAFAZLI başkanlığında yapıldı.

            Birliğin, Rize İl Genel Meclisi Toplantı salonunda yapılan genel kurul toplantısına, birliğe üye olan mahalli idarelerden Derepazarı Belediye Başkanı Yakup SAMANGÜL, İyidere Belediye Başkanı Ahmet METE, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan YILDIRIM, Kendirli Belediye Başkanı Alaettin SERDAR ve birliğe üye köy muhtarları katıldı. Toplantıda ayrıca, 2017 yılı içerisinde birliğe katılan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, birlik meclisinde ilk kez temsil edildi.

            Toplantıda, Birlik Başkanı KARAFAZLI tarafından Varda İçme suyu Yapım, Bakım, Onarım ve İşletme Birliğinin 2018 yılı tahmini bütçe teklifleri, gelir ve gider bazında kalem kalem okunarak üyelerin oylamasına sunuldu. Ardından yapılan oylamada birliğin 2018 yılı bütçe teklifleri oy birliği ile kabul edildi.

            Bütçe görüşmelerinin ardından bir konuşma yapan Birlik Başkanı KARAFAZLI, projenin ilk bölümü olan 60 km isale hattının yapım işinde sona doğru gelindiğini ve yılsonu itibari ile 1. Kısım projenin yapım işinin tamamlanacağını açıkladı. İsale hatlarından köylere su getirecek olan şebeke hatlarının yapılmasını içeren 2. kısmın projesinin hazırlandığını, bu projenin de 2017 yılı sonu veya 2018 yılının ilk ayı içerisinde ihale edileceği bilgisini üyeler ile paylaştı.

Rize Civar Yerleşimler İçme Suyu Projesi (Varda)  Rize İlinin Derepazarı, İyidere, Kalkandere ve Kendirli Belediyeleri ile bu ilçelere bağlı köyler ve İkizdere İlçesine bağlı Güneyce köyü ile aynı zamanda Trabzon İli Of İlçesine bağlı 3 mahallenin içme suyunu karşılayacak. Projenin yapım, bakım, onarım ve işletilmesini sağlamak üzere kurulan Varda İçme Suyu, Yapım, Bakım, Onarım ve İşletme Birliği, 2017 yılı içerisinde Trabzon Büyük Şehir Belediyesi’nin de birliğe katılması ile projeden faydalanacak bütün mahalli idarelerin temsil edildiği birlik haline geldi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın