Rize’de Amatör Maçlar İptal Edildi


Rize’de Amatör Maçlar İptal Edildi


 

Geçtiğimiz hafta İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup'ta Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor arasında oynanacak maç öncesi çıkan kavgada Küçükköy Spor taraftarı Muhammed Yücel’in (17) bıçaklanarak hayatını kaybetmesi sonrasında, ülke genelinde Amatör Futbol Müsabakaları iptal edildi.

Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararı kamuoyu ile paylaşıldı. 

Alınan kararda Tüm yurt genelinde 4-5-6 Ocak tarihleri arasında yapılacak tüm amatör maçlar iptal edildi. 

Açıklamada "Son zamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle; bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacak tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu'nun aldığı karar ile oynanmayacaktır." denildi. 

Rize ASKF,  "Alınan Kararı Destekliyoruz"

Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Çelik, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ''TFF Amatör İşler Kurulu tarafından tribünlerde yaşanan şiddet olayları nedeniyle müsabakaların iptal edilmesini doğru buluyoruz. İstanbul ilimizde olan menfur olayın, Rize’de ve 81 ilden bir tepki olarak dile getirilmesi gerekiyor. Bu hafta sonu Rize’de oynanması planlanan amatör karşılaşmalarına ait müsabaka programı iptal edildi.

Bu vesile ile İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup'ta yer alan Küçükköy Spor taraftarı Muhammed Yücel (17)’e Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına, ailesine ve ülke futboluna başsağlığı diliyorum “dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar