ANZER "BAL" GİBİ SEZON GEÇİRİYOR

S.S. ANZER BALLIKÖY TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ BAŞKANLIĞI

ANZER BALINDA BEREKET YILI

 

 

Bilindiği üzere 2200 ila 3010 metre irtifada 17 kilometre derinliğinde Anzer yaylamızda 2015 yılı bal hasadımız kooperatifimiz ortağı üreticilerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

 Bu yıl ilk defa olarak Anzer yaylamızdaki mera ve otlak alanların kooperatifimiz ortağı ve diğer köyümüz halkından çiftçi ailelerine Anzer balı üretmek amacıyla Rize valiliğimiz tarafından tahsis edilmesi neticesinde Anzer balı üretimimiz rekor bir seviyede gerçekleşmiştir. Son otuz yılın en verimli bal hasadını yaptık.

 Valiliğimiz tarafından İl Tarım Komisyonu marifetiyle alınan Anzer mera ve yaylaklarının arıcılara tahsis edilmesi ve diğer koruma tedbirleri tam anlamıyla bir üretim patlamasına neden olmuştur. Mera ve yaylak alanların tahsisini sağlayan sayın valimize, sayın İkizdere kaymakamımıza, tarım il müdürlüğümüze ve muhtarlığımıza üreticilerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.

 Kooperatif ortaklarımız ve Anzer köyümüz halkı tarafından üretilen Anzer balları kooperatifimize teslim edilmiştir. Bundan sonraki süreç balların Ankara Hacettepe Üniversitesine tahlil amacıyla gönderilmesi ve Hacettepe Üniversitesinin uygun ballara vereceği Anzer balı olduğuna dair tahlil raporları neticesinde kooperatifimizde heyet huzurunda Anzer ballarının 1 kilo, yarım kilo ve 250 gram olarak   ambalajlayıp etiketliyerek  vatandaşlarımıza satışa hazır hale getirilecektir.

 Kooperatifimiz bu yıl 20 Eylül 2015 tarihinden itibaren Anzer balı satışlarına başlayacaktır. Bu tarihten önce kesinlikle Anzer balı piyasaya çıkmayacaktır. Şu an için piyasada hiç Anzer balı yoktur. Kooperatifimiz dışında Anzer balı altında satılan ballar sahtedir. Vatandaşlarımızı sahte Anzer balı konusunda uyarmak ve sahte Anzer balı satıcılarının vatandaşlarımızı aldatmalarının önüne geçmek istiyoruz.

 Bu yıl geçmiş yıllarda kullandığımız Anzer balı ambalajlarımızı ve güvenlik tedbirlerimizi yoğun sahte ambalajlara karşı değiştiriyoruz. 20 Eylül tarihinde piyasaya yeni Anzer balı ambalajı ve güvenlik tedbirleri ile çıkacağız. Yeni ambalajımızı 20 Eylül tarihinde yapacağımız basın toplantısında görseli ile tanıtacağız.

Kooperatifimize ülkemizin her yerinde telefonla ve internet üzerinden vatandaşlarımız ulaşabilir. (www.anzer.com.tr ve Telefon 0464 214 9360)

 2015 Anzer balı rekoltemiz tümünü olmasa da genel manada talepleri karşılayabilecek durumdadır. Ülkemizin her yerine Anzer ballarımızı şifa arayan hasta ve hasta yakınlarına öncelik vererek ulaştıracağız. Vatandaşlarımız doğrudan kooperatifimizle bağlantı kurarak tahlilli gerçek Anzer ballarına ulaşabilir ve piyasadaki sahte Anzer balı satan kötü niyetli insanların aldatmasına karşı tahlilli gerçek Anzer balı alabilirler.

Anzer balımızın kooperatifimizden bu yılki satış fiyatları 1 kg. 850, yarım kilo fiyatı 450.-TL, 250 gr fiyatımız ise 250 TL'dir. Ayrıca tahlilli Anzer polenlerimizde 20 Eylül tarihinde satışa arzedilecektir.

 Saygılarımızla

                                                                          

                                                                  Osman CİVELEK

Başkan


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  rızelı..

   28 Ağustos 2015 13:10
       

  sayın başkan anzer balı anzer petekde var 1250 tl istersen hacettepe onaylı kaçlkıloistıyor sunuz... zaten karşinizda

Yorum Yapın