Ahmet Minder Külliye'de Rize Basınını Ağırladı


 

 

Eski Güneysu Belediye Başkanı Cumhurbaşkanlığı insan kaynakları Daire Başkanı Ahmet Minder Rizeli Gazetecileri Külliye de ağırladı.

     Cumhurbaşkanlığı insan kaynakları daire Başkanı Ahmet Minder Gazetemiz temsilcisi Mustafa Bayrak, Spor muhabiri Selim Denizalp ile birlikte DHA muhabiri Muhammet Kaçar ve Rize Gündem Gazetesi Sahibi Aytekin Kalender”i Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ağırladı. Makamında bir süre gazeteciler ile sohbet eden Ahmet Minder ardından kendisine bağlı birim olan Anaokulunu Gazetecilere gezdirdi.

 

 

Taban eğitimi veriyoruz

Anaokulunda Cumhurbaşkanlığı personellerinden 95 çocuğa eğitim verdiklerini belirten Ahmet Minder “ 4-6 yaş arası çocukları burada eğitiyoruz,  tüm ayrıntıları düşünerek çocuklar tarihimizden, günün teknolojisine, dinimizden, doğada ki tüm bitkilere kadar her şeyi burada öğrenmekteler. Böceklerin dünyaya gelişi, hayvanların özellikleri, Bitkilerin doğaya katkısı ve bölgelere göre dağılımı, Ambulans hizmetlerinin verilme nedeni, Mekke”nin anlamı, tarihi dokularımız ile birlikte doğaya zarar veren ürünlerin kaç yılda yok olduğunu bizzat uygulamalı olarak öğreniyorlar” dedi.

 

 

Ülke sevgisi önemli

Ülke sevgisi ile insan sevgisini çocuklara aşıladıklarını belirten Minder “ Çocuklarımız ile personelimiz bizzat ilgilenmekte ve uygulamalı dersler yapmakta. Pet şişe kapağı, Cam, Kağıt ve değişik ürünlerin doğaya karışmasını çocuklarımız bu tür nesneleri ayrı ayrı toprağa gömerek kaç yılda yok olduklarını öğrenerek doğayı temiz tutmayı ve bu tür nesneleri doğaya bırakmamayı öğreniyorlar. Yabancı dile kadar burada eğitimleri verilmekte.  İnsan vücudunu ayrıntıları ile çocuklarımıza öğretiyoruz” dedi.

 

 

Anaokulunda çocukların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Minder “ Geleceği külliyede hazırlıyoruz. Çocuklar burada oyun alanlarında oyun saatlerinde eğlenmekte, sıcak havalarda bahçede top oynamakta ve oyuncaklarda stres atmakta. Uykusu gelen çocuklarımız için onlara ayrılan yatakhanede dinlenmekte ve dinlenmiş olarak derslere girmekte. Gelecek neslimizi ülkesine, gelenek ve göreneklerine uygun olarak yetiştiriyoruz” dedi.

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar