Rize Şehir Hastanesinin Yerini Bakanlık Belirledi!


Rize AK Parti Milletvekili Hasan Karal “  Şehir hastanesi projesini kaçırmak istemiyoruz, burada hepimize görevler düşmekte, yer konusunda sizlerin öz verili davranmanızı bekliyoruz. Hastane geleceğimiz için gerekli” dedi.

 

Sağlık Bakanlığı kesinlikle şehrin iç kısmında şehir hastanesi istemiyor!

Rize sanayi esnafı üzerine düşen tarihi sorumluluğu üstlenecek mi?

Kalkandere organize sanayi bölgesini şimdilik istemeyen sanayi esnafı, Çiftekavak'da yapımı devam eden sanayi sitesine taşınmak için ortakları ile bir görüşme yapacak.

Çiftekavak sanayi bölgesine yeni alanlar kavuşturularak o bölge " sanayi Vadisi" olacak..

Rize'de yapımı düşünülen Şehir Hastanesinin aynısı İsparta'da yapıldı, hizmete açıldı.

 

 

 

Uzun süredir yer konusunda tartışmalara neden olan Rize Şehir hastanesi için yer konusunda son kararı Bakan Recep Akdağ vermişti.

    Rize”de yapılması planlanan Şehir hastanesi için Pehlivantaşı ve Salarha bölgesi muhtarları hastanenin kendi bölgelerinde yapılması için siyasilere baskı yaparken Sağlık Bakanı Recep Akdağ her iki yerinde uygun olmadığını 200 dönümlük arazı için Deniz dolgusu veya Sanayi sitesi alanının uygun olacağını söylemişti.

         Sanayi yönetimi sıcak bakıyor, ama!..

Önceki akşam AK Parti Rize Milletvekili ile bir araya gelen Sanayi Sitesi yönetimi ile hastane konusunu görüşen Milletvekili Hasan Karal “ Sayın bakanımızın böyle bir talebi var, Şehir hastaneleri birkaç yerde yapıldı. Tüm hastanelerimizi tek çatı altında toplamak istiyoruz, böyle bir fırsat bir daha gelmez. Gelecek nesillerimizin iyi sağlık hizmeti alabilmesi için kararı sizlerin vermesi gerek. Sağlık bakanımız 200 dönüm deniz dolgusu veya Sanayi sitesi yeri dedi, bu Deniz dolgusu 5-6 yılda tamamlanır, burada tek karar size kalıyor. Ya olacak ya da sizler yok diyerek Şehir hastanesi yapımına son vereceğiz” dedi.

     Sanayi sitesi Kooperatif Başkanı Ahmet Yıldız ve yönetim kurulu ise “ Daha önce yerimiz otel yapımı için istendi, tabii buna birçok arkadaşımız karşı çıktı. Şayet hastane olacak ise bizlerin taşınacağı yer konusunda devletimiz öz veride bulunursa neden olmasın. Elbette geleceğimiz ve sağlık hizmetleri bizim için önemli, sanayi sitesinde 246 iş yeri bulunmakta, taşınmak belli bir zaman iş hayatımızı etkileyebilir biz buna katlanırız” dediler.

 

 

      Yer Çiftekavak

-Çiftekavak Mahallesinde inşaatları bitmek üzere olan Sanayi sitesinin devamında yeni alanlar açılmasını isteyen Sanayi sitesi Kooperatif yönetimi “ Zaten burada kurulu bir sanayi sitesi var, bunun devamında yeni iş yerleri yapılabilir. Bu bizim kabulümüzdür, kamulaştırmayı devletimiz yapsın ve biz buraya taşınmaya razıyız, konuyu kooperatif üyelerimizle de konuşup onların rızasını alacağız” dediler.

Karal Bakan ile görüştü

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü”yü telefonla arayarak sanayi sitesi yeri konusunda Rize”ye heyet göndermesini istedi. Bakan ile görüşen Karal “ Bakanımız hafta içinde bir heyet gönderecek ve yer konusunda Türkiye”de ilk kez Rize”de uygulanacak sistem ile 300 metre karelik iş yerleri yapılacak. Bu sistem ile 5 yıl ödemesiz 15 yıl ödemeli bir program uygulanacak” dedi.

    Karal Rize”de yapılacak olan Şehir Hastanesi modelinin Isparta”da yapılan hastane modeli olacağını söyledi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  yasin

   27 Mart 2017 13:25
       

  çorapçılar mahallesi en uygunudur...

   

 2. 0 0
  {usertitle}

  Biri

   27 Mart 2017 13:28
       

  Sayın vekilim. Anlamadığım bişey var. Kamulaştırma ise kamulaştırma. Neden sanayi esnafının fikri alınıyor. Onlar istese olur yada olmaz diye bi açıklama yapılıyor. Rizede bir sürü kamulaştırma yapıldı. Hangi ev sahibine fikri soruldu yada sorulacak. Hangi ev sahibi bu durumdan memnun. Şimdi kale deresi üzerinde istimlak çalışması var. Keyflerine göre arazi sahiplerine göre proje değiştirilyor. Bunun adına kamulaştırma demiyorsunuz umarım. Bunun adına bizim dle zorla gaspetme denir. Birilerinin arazilerinin değerlendirilmesi için bi çalışma yapılıyor resmen. İnşallah bu gidişata bir dur dersiniz. Allah katında bunun hesabını ne siz verebilirsiniz nede çoluk çocuğunuz. 

 3. 0 1
  {usertitle}

  Ahmet kubat

   27 Mart 2017 13:41
       

  Yaglitas mahallesini de dikkate alin

 4. 1 0
  {usertitle}

  recep

   27 Mart 2017 14:48
       

  koy hızmetlerın oldugu bolge çok kullanışlı nıye kımse orasını duşunmuyor on numara dumduz aln trafık sorunuda yok kamulştırmakta kolay

 5. 0 0
  {usertitle}

  Kadir kubat

   27 Mart 2017 16:36
       

  Yaglitas mahallesi bu hastane için biçilmiş kaftan 

 6. 0 1
  {usertitle}

  ALİ

   27 Mart 2017 21:43
       

  Bencede şehir hastanesi en güzel sanayi sitesinin oraya yakışır.. Hayırlı olsun. 

 7. 0 0
  {usertitle}

  Vatandas

   28 Mart 2017 09:12
       

  Şehir hastanesinin yapilacagi tek yer derepazari dolgu alanidir veye iyidere dere vadisidir

 8. 0 0
  {usertitle}

  KENAN

   28 Mart 2017 10:48
       

  Kısa vadeli düşünmeyelim.  10 yıl evvel eğitim araştırma yapılırken o arazi uzak falan yukarıda gibi laflar ediliyordu. şimdi oralar yetmez oldu. bu hastanaye arazi bakacaksak gerekli alan  200 dönüm ise biz 3-4 katı düşünelim. 

 9. 0 1
  {usertitle}

  Selo

   28 Mart 2017 10:52
       

  Sanayinin orda olması ilçelerden artvinden gelen salarha güneysu dan gelen hastalara ek küflet getirmeyecek en önemlisi ulaşım kolay ve sorunsuz olacak hayırlı olsun

 10. 1 0
  {usertitle}

  ahmet

   28 Mart 2017 11:20
       

  sanayi den önce birsürü yer varken neden sanayi birşyler manüplemi ediliyor. özel idarenin yeri daha kolay istimlak olur hatta yapılacak dolgu bile sanayinin istimlağinden daha çabuık biter. öyle kimselere sormadan dedim olduyla bu işler yürümez danışmak lazım sonuçta o sanayide 300 dükkan ve ortalama 1000 aile ekmek yiyor

   

 11. 0 1
  {usertitle}

  esnaff

   28 Mart 2017 12:26
       

  hastane için en uygun yer bizim bahçedir :))

 12. 0 0
  {usertitle}

  Ceyhun

   29 Mart 2017 21:24
       

  Tehdit e bak! Sanayi esnafı isterse olur istemez se olmaz! desenize yapılmayacak! Sağlık bakanı Rizeyi ne bilir ki şart koşuyor! Rizeli ile dalga geçmeye devam edin siz!

 13. 0 0
  {usertitle}

  Muhamet

   16 Mayıs 2017 01:15
       

  Rize'de adam gibi dooktoorrr yok ki hastanelerimiz 7 yıldızlı ama 

 14. 0 0
  {usertitle}

  Fahri Altınbaş

   7 Aralık 2017 18:11
       

  YER GÜZEL BUNDAN İYİSİ NE OLUR ÇALIŞMADAN ARAZİMİ PARAYA ÇEVİRMEK İSTİYORSAM BİZİM ARAZİ OLUR:)).  AL VATANDAŞINDAN VUR SİYASETÇİSİNE HEP BANA HEP BANA DÜZ KÖY YOK ORASI YOK BURASI ORALARA HASTANE OLUR AMA YALAN OLUR HASTA HEDER OLUR. MEVCUT FAKÜLTE HASTANESİNEDE YATIRIM YAPILABİLİRDİ