Çaykur Bin 500 Mevsimlik İşçi Alacak


 

 

Çaykur, İşkur aracılığıyla en az ilkokul mezunu beden işçisi alacak. 1500 kişinin alınacağı iş başvuruları 4-13 Nisan tarihlerinde yapılacak. Kura çekimi ise Mayıs ayının ilk haftasında noter huzurunda yapılacak.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (Çaykur) Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerindeki fabrikalarında önemli sayıda personel açığı bulunduğunu kaydeden Bakan Çelik, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

"Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere geçici işçi alımı gerçekleştirilecek. Çaykur'a bağlı Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinde bulunan yaş çay fabrikalarında çalışmakta olan geçici ve daimi işçilerden emeklilik, ölüm ve diğer nedenlerle ayrılmalardan dolayı önemli sayıda işçi personel açığı ortaya çıkmış bulunuyor. Ayrıca kurumun oluşturulan yeni fabrikası ve bazı ünitelerdeki imalat makine sayısı artışından dolayı yaş çay işleme kapasitesinin artması, mevcut iş gücü ihtiyacını daha da artırmış bulunuyor. Kurumun personel ihtiyacını gidermek ve hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bin 500 mevsimlik (geçici) ilkokul öğrenimli beden işçisi İŞKUR aracılığıyla alınacak. Söz konusu alım için İŞKUR, 4-13 Nisan aralığında ilana çıkacak. Kura çekimi ise Mayıs ayının ilk haftasında noter huzurunda yapılacak."


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  geçici işçi

   30 Mart 2017 13:45
       

      selam 

          Allahını seven müracaat etmesin.bu kurumda çalışan bizler açız bizden sonra girenlerden doymaz hayatınızın hatası geçici işçilik olur .....mübarek kandil gününüz kutlu olsun...

Yorum Yapın