23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI


Rize Valisi Erdoğan Bektaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak Muhammet Adnan Çap’a bıraktı.
Rize Valisi Erdoğan Bektaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını, temsili olarak İstiklal İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinden Muhammet Adnan Çap’a bıraktı.
Vali Bektaş İstiklal İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Muhammet Adem Çap ve beraberindeki öğrencileri makamında karşıladı. Çocuklar, Vali Bektaş’a çiçek takdim etti.
Çap ve beraberindeki öğrencilerle bir müddet sohbet eden Vali Bektaş, daha sonra makamını Çap’a devretti.
Temsili olarak Valilik görevini üstlenen Çap, tüm dünya çocuklarının bayramını kutladığını belirterek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kendilerine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e minnettarlığını dile getirdi.
Vali Bektaş’ın vali olarak ne yapmak isterdin sorusu üzerine Çap, “Okulların çevresinde alınan güvenlik önlemlerinin memnuniyet verici olduğunu, bu uygulamaların aynen devam etmesini istediğini belirterek; “Rize’nin eğitim ve öğretimde daha da üst seviyelere gelmesi için elimden gelen cabayı göstereceğim” şeklinde konuştu.


Vali Bektaş, Çap’a ilerde ne olmak istiyorsun? Sorusu üzerine Çap, sınıf öğretmeninden çok etkilendiğini ve bu yüzden sınıf öğretmeni olmak istediğini dile getirdi.
Vali Bektaş, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutlayarak kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına daha sonra Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinliklerle devam edildi.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  BIRINSAN

   24 Nisan 2018 11:03
       

  Şu bayramlar neyin bayrami yahu..23 nisan 1920 2.5 milyon km kareye hükmeden cihan devleti  yikilyor çocuklarimiza bayram olarak kutlatiliyor dünyada varmi devletin yikiliyor o gün bayram oluyor.islam dan bir şey kaldirilmiş onun yerine bayram....Benim büyük dedem yemende mapavri taburuyla gitti şehit düştü öteki dedem ç.kalede gavuru yendiler yarali rizeye döndü.Ama gavurun şapkasi için Alim arkadaşlari asildi  rize vilayeti bombalandi......Ey Kemalistler rize nin nüfüs bakimindan bir bakin şu savaşlara en çok Asker rizeden gitmiştir.Ben buradan Reise seslenmek istiyorum devlet olarak şu Alçak şapkadan sebeb bombalanişimizin  itibari iade edilmesi lazim..