ÇAYELİ’NİN GÖRÜNÜMÜNÜ DEĞIŞTİRECEK PROJE


ÇAYELİ’NİN GÖRÜNÜMÜNÜ DEĞIŞTİRECEK PROJE
Çayeli, Mega Projelerle parlamaya devam edecek
AK Parti Çayeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Baltacı, Çayeli’nin vizyonuna değer katacak olan kentsel dönüşüm projesinin detaylarını müjdeledi.
AK Parti Çayeli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında belediye başkan adayları projelerinin sunumlarını gerçekleştirdi.
AK Parti’nin Çayeli, Büyük köy ve Madenli Belediye Başkan Adaylarının katıldığı toplantıda, Çayeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Baltacı; ilçenin vizyonuna değer katacak olan kentsel dönüşüm projesinin detaylarını müjdeledi.
Yaklaşık 7,97 hektarlık alanda (80 dönüm) yapılması planlanan proje, Yenipazar ve Eskipazar Mahallelerinin bir kısmını kapsayacak. Proje alanının yüzde 80’lik kısmında bulunan dar sokakların, sağlıksız ticaret ve konut yapılarının yerini; modern ve yöresel temalı görünüşlere sahip binalar alacak. 393 adet parsel, 1788 parsel maliki alanı kapsayan proje, Çayeli’ni sahildeki şehirlerarasında bir cazibe merkezi haline getirecek. Alan sahipliğinin yüzde 60’lık kısım özel mülkiyet; geride kalan kısmı ise belediye ve hazine adına kayıtlı olan projede, denizle dağı buluşturan hava koridorları ve meydanlar oluşturulacak. 9 Mart Caddesi ile Karadeniz Sahil Yolu arasında kalan bu bölgenin kot düşüklüğü ise bu proje ile avantaja çevrilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Ertan Gölcü

   4 Nisan 2019 11:15
       

  Bu köyün hali böyle seversin alamazsın,

  Alır onu başkası köyde de duramazsın.

   

Yorum Yapın