Rize Belediye Meclisi Başkanvekilleri ve Encümen Üyeleri Belli Oldu


 Rize Belediye Meclisi, yeni seçilen üyeleriyle ilk toplantısını yaptı.

31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde Rize Belediye Başkanlığına seçilen Rahmi Metin başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştiren Rize Belediyesi’nin yeni meclisinde başkan vekillikleri ile divan katipleri, encümen üyeleri ve komisyon üye seçimleri yapıldı.

Rize Belediye Meclisi 1. Başkanvekilliğine Mehmet Cevdet Akmehmet, Meclis 2. Başkanvekilliğine Ahmet Öztürk seçildi.

Encümen üyeliklerine Burak Çakıroğlu, Abdülkadir Öksüz ve Handan Hacıosmanoğlu seçildi.

Divan katipliği seçiminde asıl üyeliklere Abdullah Karali ve Şeyma Özcan seçilirken, yedek üyeliklere ise Derya Uzun ve Sümeyra İslamoğlu seçildi.

Belediye Başkanı Rahmi Metin, Nisan ayı ilk Meclis toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Metin; “Öncelikle 31 Mart Yerel Seçimlerde bizleri bu makama laik gören Rizeli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Rize Belediyesinin kuruluşundan günümüze kadar görev yapan Belediye Başkanlarımızdan hayatta olanlara sağlık, ahirete intikal edenlere rahmet diliyorum. Halkımız bize bu ilde hizmet yapabilmek için temiz bir sayfa açmış oluyor. Önümüzdeki 5 yıl süre içerisinde de biz bu sayfayı karne olarak milletimizin önüne getirmemiz gerekiyor. Bu gün oluşturulacak komisyonlarda görev alacak olan arkadaşlarımız, bu komisyonlarımızın çalışma potansiyel ve süreçleri içerisinde ilimiz için daha hak ettiğinden fazlası hizmeti alması için gayret sarf edecektir. Biz duygusu içerisinde Rize’ye ne katabiliriz gayesi ile çalışmalar yürütülmelidir. Tevazu, samimiyet, gayret ve gönül belediyeciliği sadece bir söylemden ibaret değildir. Rize’nin meselelerini dert edinen insanlara ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan almış olduğumuz güç ile hep birlikte tüm paydaşlarımızla ilimize yapacağımız hizmetlerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ek gündem maddelerinin de içerisinde olduğu 19 maddeden oluşan Nisan ayı Meclisi, gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar