BAŞKAN METİN, “DEVAM EDEN PROJELERİ GEZİYOR”…


BAŞKAN METİN, “DEVAM EDEN PROJELERİ GEZİYOR”…

 

Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Hamzabey mahallesi yolu üzerinde bulunan “Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkez”ini ziyaret etti.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İncelemeler sırasında yaptığı açıklamada; “Buradaki tesisimiz hemen hemen bitti. Fen işleri Müdürlüğümüz sahaya hakim oldu ufak tefek eksiklikler de tamamlanın ca Veteriner Hizmetlerimiz buraya taşınacaktır. Daha sonra da sahadaki problemli Hayvanlar rehabilitasyon a tabi tutulacak. Sokak köpeklerinden alınan şikayetler de peyder pey azalacaktır.

Rize Belediyesi Yeni Hayvan Bakım Evi; ameliyathane, depo, müdür odası, veteriner hekim odası, sekretarya, personel odası, hayvan barındırma odaları, kamelyalar, yeşil alan, hayvan gezi alanları, bahçe kulübeleri, hayvan güneşlenme ve dinlenme alanından oluşacak. Tesis 300 hayvan kapasitesine sahip olacak şekilde yapılıyor.

 

BAŞKAN METİN, “HALKIMIZ İÇİN YAPILAN ISIRLIK PROJESİNİ İNCELEDİK”

Rize Belediye Başkanımız Rahmi METİN, Isırlık mevkiinde yapılan, dünyada eşi benzeri olmayan birçok endemik bitki türünü barındıran, bölgemizdeki tüm bitkileri görebileceğimiz, çok farklı donatılara sahip Tabiat Parkı çalışmalarını yerinde Teknik Başkan Yardımcıları, Milli Parklar Bölge Müdür Yardımcısı Cüneyt Aloğlu ve Rize Şube Müdürü Miktat Özyanık ve Birim amirleri ile inceledi.

Başkan Metin, “Rize’ye Hizmet yolunda halkımız için yapılan Isırlık Projesi Botanik bahçesi, kamelyalı bölümler sosyal tesisleri ile bir bütünlük arz etmeye başlayınca Rizeli hemşehrilerimize sunulmuş olacak. Bu anlamda ısırlıktan başladık buradan Andon’a geçeceğiz bu inceleme çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Rahmi Metin ve beraberindeki heyet Tabiat parkı su ve Kanalizasyon çalışmalarını da ilgili birim müdüründen dinledikten sonra yapımı devam eden Mescidi gezerek Andon’a doğru hareket etti.

BELEDİYE BAŞKANI METİN; ANDON İÇME SUYUNU ZİYARET ETTİ..

 

Rize Andon İçme suyu Arıtma tesislerini Belediye Başkanımız Rahmi METİN, beraberinde Başkan Yardımcısı Aydın Bilsel ve Birim Müdürleri ile ziyaret etti.

Rize Andon İçme suyu Arıtma tesislerine yapılan ziyarete Belediye Başkanımız ve Beraberindeki Heyeti Tesis Müdürü Birol Durmuş , DSİ şube müdürlüğü kontrol mühendisleri ve personel tarafından karşılandı.

Rize İçme Suyu Arıtma Tesisini gezen Başkan Metin ve beraberindeki heyet ilk olarak Yedek İsale içme suyu (500mm çapında çelik boru) bağlantı noktasını yerinde inceledi. Hızlı kum filtresi havuzları, Aktüatörlü motorla çalışan kanal kapakları hakkında tesis Müdür’ünden bilgi aldı.

Rize Belediye Başkanı ve aynı zamanda Andon Su Birliği Başkanı Rahmi Metin, “ Türkiye’nin kurumsal anlamda en nezih suyunu içiyor Rize’li hemşehrilerimiz. Yalnız yıllar geçtikçe de deforme olan su boruları deformeden ve çok katlı binaların artması ve tazyik ten dolayı arızalarımız oluyor. Bunlarla ilgili İlbank’tan yeni bir proje çalışması ile eskimiş olan borularımızın değişimini tamamlayacağız. Yeni isale İçme suyu hattımızı bağlantı noktasını da inceledik. Gördük ki suyumuz nizami olarak hergün inceleniyor ve çok sağlıklı bir su içiyor Rizeli hemşehrilerimiz” diye konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar