Rize Atatürk Caddesi Trafiğe Kapatılıyor mu ?


(Büyük halini görmek için fotoğrafa tıklayınız)Atatürk Caddesine Yeni Düzenleme Geliyor!

Rize’nin en işlek Caddesinden biri olan Atatürk Caddesi Akbank Kavşağı ile Ticaret Odası arasında şu sıralar Rize Belediyesi tarafından hummalı bir çalışma var.

Geçici olarak trafiğe kapatılan ve ani su baskınlarına karşı iyileştirme çalışmaları yapılan bölüme önümüzde ki günlerde Rize Belediyesi radikal bir karar alarak o bölümü trafiğe tamamen kapatarak yaya yolu olarak düzenleyeceği seslendirildi.

Akbank Kavşağı ile Ticaret odası arasında kalan yolun araç trafiğine kapatılarak Deniz Caddesinde olduğu gibi tamamen yaya yolu olarak kullanılacağı öğrenilirken bu konuda önümüzde ki günlerde Rize Belediyesi ‘nin radikal bir karar alacağı seslendirildi.

Nostaljik Tramvay Neden Olmasın!

Cadde esnafı ile yaptığımız görüşmede bu uygulamanın çok güzel olacağına dikkat çekerek ; “ Başta yöresel mimari eşliğinde dükkanlarımızın giydirilmesi, ışıklandırma, peyzaj, yerlerin granit mermer olması son derece güzel olur.  İlerde ise nostaljik olarak tıpkı Beyoğlu İstiklal caddesinde olduğu gibi neden Tramvay olmasın ? Rize Belediyesi bu cadde üzerine yapacağı çalışma ile ufak bir İstiklal Caddesi havası katabilir. “ ifadesini kullandılar.

Öte yandan ilk etapta Akbank kavşağı – Ticaret Odası arasında uygulanacak olan çalışma ileriki aylarda bu caddenin Dalyan kavşağına kadar uzatılacağı seslendirildi.

Mevcut cadde üzerinden tek şeritte giden trafiği ise alt cadde Cumhuriyet Caddesi üzerinden çift şeritte devam edeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


(Büyük halini görmek için fotoğrafa tıklayınız)

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 1
  {usertitle}

  mesut

   9 Ekim 2019 12:21
       

  ÖNCE TRAFİĞE BİR ÇÖZÜM BULUN HAYALİ PROJELERDEN BOS VAATLERDEN VAZGEÇİN.. O CADDE KAPANIRSA TRAFİK SORUNU 2 KATINA CIKAR. BİRAZ AKIL LÜTFEN.