KARACA AİLESİNİN ANNESİ DUALARLA DEFNEDİLDİ


KARACA AİLESİNİN ANNESİ DUALARLA DEFNEDİLDİ

 

Rize’nin tanınmış hayırsever iş adamlarından, Gölge Çay Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KARACA’nın vefat eden annesi Hacı Havva Karaca (82) Rize Sahil camisinde Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından, dua ve gözyaşlarıyla, Rize Merkez Gölgeli köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Haber ve Fotoğraflar: Bayram Ali Kavalcı

Rizeli sevilen sanayici Mehmet KARACA’nın annesi Hacı Havva Karaca, bir süredir yaşlılığa bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam eden tedavisi sonucu kendisine yapılan tüm tıbbı müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Annesinin vefatıyla, ailece büyük bir hüzün yaşayan hayırsever iş insanı Mehmet KARACA, oğulları, ailesinin diğer fertleri, akrabalarıyla birlikte, Rize Sahil camisini dolduran kalabalık bir cemaat topluğu eşliğinde taziyeleri kabul eden Mehmet Karaca, bu acılı gününde yağmur, çamur demeden annesinin cenaze namazına katılan herkesten Allah razı olsun diyerek, teşekkürleri sundu.

Öte yandan, baba acısı yaşayan, sn. Rize Valisi Kemal Çeber’in babasının cenazesine katılma üzere, Tokat’ın Turhal İlçesine giden çok sayıdaki Rize’de görev yapan yöneticiler ve Rizeliler, Karaca’nın annesinin cenaze namazına yetişemeyince telefonla üzüntülerini ve taziyelerini ilettiler.

Karaca ailesinin rahmetli anneleri hacı Havva Karaca’nın, Cuma namazı sonrası Rize Sahil camisinde kılınan cenaze namazına, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Eski Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Eski Milletvekili Ahmet Kabil, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Fatih Mehmet Köse, Kendirli Belediye Başkanı Alaettin Serdar, RTE Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Dursun, Şar Hospıtal Hastane Başhekimi Op. Dr. Turgay Hasanoğlu, Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Sakal, Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, Eski RTSO Başkanı Ayhan Hacıfazlıoğlu, Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, Çok sayıda Çaykur çalışanı, STK temsilcileri, çok sayıda siyası partinin yönetim kurulu üyesi, iş adamları, çeşitli meslek grubundan esnaflar ve çok sayıda Rize ilçelerinden gelen yönetici ve kalabalık bir cemaat topluluğu katıldı.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın