Rize'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu!.


Rize'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

 


Rize Valiliği önünde gerçekleştirilen törende, Vali Kemal Çeber ve Belediye Başkanı Rahmi Metin tebrikleri kabul etti.

Daha sonra Kurtuluş İlkokulu bahçesinde devam eden törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Vali Çeber, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 97. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. 

Cumhuriyet'in büyük bir çağdaşlaşma projesi olduğunu ifade eden Çeber, şunları kaydetti:

"Aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği ve başarıyı paylaşıp Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır. Devletimiz ve milletimiz Cumhuriyetin sağladığı imkanları en iyi şekilde kullanarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği modern ve çağdaş bir devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Türk milleti dün Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi bugün de vatan sevgisi ve iman gücüyle yeni destanlar yazmaya devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti her alanda büyük başarılar gösteren ve göstermeye de devam edecek büyük bir devlettir."

 

Öğrenciler tarafından Cumhuriyet konulu şiirlerin okunduğu tören, kortej geçidiyle sona erdi.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilen törene, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Adem Amaç, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın