Unutmayın! 155’i arayın..


 

 

Trafikte toplumsal bilincin artırılması ve 155 Polis İmdat Hattı kullanımının yaygınlaştırılması için Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında suçların ve  trafik kazalarının önlenmesinde Polis ve Vatandaşlarımızın ortak çalışmasının önemi kaçınılmazdır.

Trafikte toplumsal duyarlılığın arttırılması, toplumdaki büyün bireylerin trafik kurallarına uyarak güvenli bir trafik ortamının oluşturulabilmesi için gösterilen çabaların arttırılması gerektiği tüm çevrelerce kabul edilmektedir.

Gerek trafik güvenliği gerekse suçların en aza indirildiği huzur dolu Rize’mizde “Olumsuzlukları Polise bildiriyorum vatandaşlık görevimi yapıyorum.” Sloganı çerçevesinde tüm vatandaşlarımızın çevrelerinde gördükleri tüm olumsuzlukları 155 sırdaş hatla paylaşmasını bekliyoruz.

155’e gelen tüm ihbarlar gizlidir ve ihbarı veren vatandaşımızın kimliği kesinlikle başkaları ile paylaşılmaz.

                Duyarlılığın artırılması için proje kapsamında hazırlanan çeşitli bilgilendirme materyalleri görsel ve yazılı basın kanalı ile ayrıca, afiş, broşür, billboard, sticker şeklinde hazırlanarak halkın rahatça ulaşabileceği kamu ve özel kuruluşlar, toplu taşım araçları, meydan ve sokaklar ile alış veriş merkezlerinde yayınlanmaktadır.

                Unutmayın! 155’i arayın.

                155 Polis Hattı, İhtiyaç Anınızda Size Uzanan Dost Eli.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın