EMNİYET, HUZUR ÖPERASYONLARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR


EMNİYET, HUZUR ÖPERASYONLARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

 

 

Rize Emniyet Müdürlüğü ekipleri, daha huzurlu ve daha güvenli bir Rize için suç ve suçlularla mücadele konusunda taviz vermeksizin devam ediyor.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen uygulamalar sonucu Merkez İlçe Tophane Mahallesinde bulunan bir işyerine İstanbul ilinden kargo marifeti ile Uyuşturucu Madde geleceği bilgisine ulaşılmış ve Cumhuriyet Savcılığından alınan arama iznine istinaden işyerinde Uyuşturucu Arama Köpeği HEKTOR marifeti ile yapılan aramada;

-2 adet cam kavanoz içerisinde toplam 10.45 gr ve 10.10 gr esrar maddesi olduğu değerlendirilen yeşil renkli bitki kırıntıları,

-2 adet beyaz renkli kağıda sarılı halde toplam 1.70 gr metamfetamin maddesi olduğu değerlendirilen Beyaz Renkli Toz Madde,

-2 adet metamfetamin içiminde kullanılan cam aparat,

-1 adet 9 mm PARA MOD.90 MADE IN ITALY –PATENTED ibareli Pietro Beretta marka tabanca ve bu tabancaya ait şarjöre takılı vaziyette 11 adet fişek ele geçirildi. 

 

 

Şüpheli A.U. Rize İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerekli işlemlerin yapılmasının ardından, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldı. 

Yine İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Tophane Mahallesinde yapılan kontroller esnasında E.K. isimli şahıs üzerinden beyaz renkli poşete sarılı vaziyette darılı ağırlığı 11.46 gr yeşil renkli toz esrar olduğu değerlendirilen madde tespit edilmesi üzerine adı geçen şahıs ile ilgili gerekli adli işlemler gerçekleştirildi.

Ayrıca ; İlimiz Yeniköy Mahallesinde bulunan bir iş yerinde meydana gelen kasten adam öldürmeye teşebbüs, 6136 SKM muhalefet ve mala zarar verme olayının şüphelileri Y.Y., A.A., ve Z.Ç. isimli şahıslar, olayın ardından kaçmış oldukları araç ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yakalanmış, araç ve şahıslar üzerinde yapılan aramada bir adet ruhsatsız 9 mm. çapında tabanca ele geçirilmiştir. Olayın müştekilerine ait olan 53 plakalı araç içerisinde yapılan incelemede ise araç üzerinde 4 adet kurşun deliği olduğu tespit edilmiştir. Olayla ilgili olarak tahkikatın devam etmektedir.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın