Derste bıçakladığı arkadaşını öldürdü, kendini ağır yaraladı


Derste bıçakladığı arkadaşını öldürdü, kendini ağır yaraladı

 

 

 

RİZE'nin Pazar İlçesi'nde sınıfta cinnet geçirdiği öne sürülen lise 2'inci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki B.K., önce arkadaşı aynı yaştaki E.T.'yi ardından kendini bıçakladı. Olayda bıçakladığı arkadaşı öldü, kendi ise ağır yaralandı.

 

Olay bu sabah saatlerinde Pazar Fen Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre B.K., sınıfta bir anda cebinden çıkardığı bıçakla ön sırada oturan arkadaşı E.T.'yi boynundan bıçakladı, ardından bıçakla kendi boynunu kesti. Yaralı iki öğrenci öğretmen ve arkadaşlarının yardımıyla Pazar Kaçkar Bölge Devlet Hastanesine kaldırıldı. B.T. burada hayatını kaybetti, ağır yaralı olan B.K. ilk müdahalesinin ardından ambulansla Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Olay sonrası okul bir gün süreyle tatil edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

 

 

Bu arada olayı gerçekleştiren ve psikolojik sorunlar yaşadığı öne sürülen B.K.'nın arkadaşlarına 'Bugün okulda sınavlar iptal olacak. Kendimi öldüreceğim giderken yanımda en yakın arkadaşımızı da götüreceğim." dediği iddia edildi. Bir diğer iddiaya göre ise B.K.'nın kendisine lakap taktığı gerekçesiyle daha önce tartıştığı E.T.'yi bıçakladığı öne sürüldü.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar